“Sahte erişim engeli” haberine erişim engeli

Diken ve Gazete Duvar'a 2021 Temmuz ve Eylül aylarında bazı haberler için gönderilen erişim engeli kararlarının "sahte" çıkması ve bu konuda yapılan suç duyurusu hakkında takipsizlik kararı verilmesi hakkında yapılan haberlere de erişim engeli getirildi

“Sahte erişim engeli” haberine erişim engeli

Diken ve Gazete Duvar’a 2021 Temmuz ve Eylül aylarında bazı haberler için erişim engeli kararı gönderildi. Bakıköy 2. Sulh Ceza Hakimliği’nden çıkmış gibi düzenlenen karar evraklarının sahte olduğu ortaya çıktı. Evrakları düzenleyenler hakkında yapılan suç duyurusunda savcılık ise takipsizlik kararı verdi.

Konuyu İfade Özgürlüğü Derneği’nin kurucularından Prof. Dr. Yaman Akdeniz’in gündeme getirmesinin ardından pek çok haber sitesi de bu durumu haberleştirdi.

Sahte erişim engeli haberine de erişim engeli

İlk haberler hakkında erişim engeli talebiyle mahkemeye başvuran Erdal Can Alkoçlar, mahkemeye yeniden başvurarak erişim engeli kararının sahte olması ve bunun hakkında yapılan suç duyurusuna takipsizlik kararı verilmesine dair haberler hakkında da erişim engeli talep etti.

Gaziantep 2. Sulh Ceza Hakimliği ise “Kişilik hakların zedelendiğine” kanaat getirerek Alkoçlar’ın talebi doğrultusunda arasında bizim haberimiz de olan pek çok haber hakkında erişim engeli kararı verdi.

Erişim engeli getirilen haber için tıklayınız.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur