Malatya’da AKP’li Pütürge Belediyesi 4,7 milyon TL’ye millet bahçesi yapacak

Malatya'da AKP’li Pütürge Belediyesi'nin 4 milyon 735 bin TL harcayarak millet bahçesi yaptıracağı, bahçenin adının da Recep Tayyip Erdoğan olacağı öğrenildi

Malatya’da AKP’li Pütürge Belediyesi 4,7 milyon TL’ye millet bahçesi yapacak

Millet bahçesi yapmak için düzenlediği altı ihaleden sonuç alamayan Malatya’daki AKP’li Pütürge Belediyesi yedinci ihalede anlaşma sağladı. Toplam bin 63 kilometrekare büyüklüğündeki 13 bin 663 nüfuslu ilçede yapımına başlanan ve isminin ‘Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’ olacağı belirtilen projenin maliyetinin 4 milyon 735 bin TL olduğu belirtildi.

Birgün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre Malatya’nın AKP’li Pütürge Belediyesi’nin millet bahçesi inadı yedinci ihalede sonuçlandı. İdare, kente yapılması planlanan millet bahçesi için açtığı ihalelerin ancak yedincisinde sonuca ulaşabildi. İdare ile ZE-AD İnşaat isimli şirket arasında millet bahçesi yapımı için 4 milyon 735 bin TL’lik sözleşme imzalandı. Pütürge Belediyesi’nin millet bahçesi için açtığı beş ihaleye teklif veren çıkmadı. Millet bahçesi ısrarından vazgeçmeyen idare, altıncı ihaleye teklif aldı ancak teklifin öngörülen maliyetin çok üzerinde olması nedeniyle bu ihaleyi de iptal etti.

Belediye, 15 Nisan 2022’de gerçekleştirilen yedinci ihalede Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi için özel bir inşaat şirketiyle 5 Mayıs’ta 4,7 milyon TL’lik anlaşma yaptı. İlçeye yapılacak millet bahçesinin ağustos ayının sonuna kadar tamamlanacağı bildirildi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur