Kılıçdaroğlu’ndan SADAT yöneticisine: Feriştahınız gelse bizi korkutamaz!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, SADAT’ın yöneticilerinden Ersan Ergür'ün sözlerine "Sizin feriştahınız gelse bizi korkutamaz" diyerek yanıt verdi. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Aç kalan yok' sözlerine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Hayatımda Türkiye gerçeklerinden bu kadar kopuk hiç kimseyi görmedim" dedi. Kılıçdaroğlu, Ensar ve TÜRGEV'den bahsederek, "Bu memleketi kimseye soydurmayacağız" ifadelerini kullandı

Kılıçdaroğlu’ndan SADAT yöneticisine: Feriştahınız gelse bizi korkutamaz!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sandık güvenliğine ilişkin iddiaların odağındaki SADAT’ın yöneticilerinden Ersan Ergür’ün “Bu vatanı Türkiye düşmanları ile işbirliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz” sözlerine tepki gösterdi. CHP Lideri, “SADAT’ın önüne gittiğimde korkudan içeri kaçtılar. Bizi korkutacaklarını sanıyorlar. Bizim adımız Cumhuriyet Halk Partisi. Sizin feriştahınız gelse bizi korkutamaz” dedi.

Erdoğan Türkiye gerçeklerinden kopuk

Kemal Kılıçdaroğlu, Van’da düzenlenen Belediye Başkanları Çalıştayı’nda açıklamalarda bulundu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Aç kalan yok’ açıklamasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Hayatımda Türkiye gerçeklerinden bu kadar kopuk hiç kimseyi görmedim. Gerçi söylediği doğru; Saray’a baktığınızda hiç kimse aç değil. Hepsinin keyfi gayet iyi. 1 değil, 5 yerden maaş alıyorlar” ifadelerini kullandı.

Feriştahınız gelse bizi korkutamaz

SADAT’ın yöneticilerinden Ersan Ergür’ün “Bu vatanı Türkiye düşmanları ile işbirliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz” sözlerine de tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Bizi korkutacaklarını sanıyorlar. Bizim adımız Cumhuriyet Halk Partisi. Biz savaş meydanlarında kurulan bir partiyiz. Biz öyle avukat bürolarında kurulan bir parti değiliz. Bizi tanımıyorlar. Sizin feriştahınız gelse bizi korkutamaz” dedi.

CHP Lideri, “Dışarıya kaynak aktarıldığını da biliyorum. Ensar’dır, TÜRGEV’dir. Bu memleketi kimseye soydurmayacağız. Makamı ve mevkisi ne olursa olsun her karanlık odağın üstüne gitmek bizim görevimizdir” diye konuştu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur