Kılıçdaroğlu’ndan ‘kaçış planı’ açıklaması: “Bir TÜRGEV, bir Ensar; ABD’ye 1 milyar lira kaçırdılar”

Kemal Kılıçdaroğlu Ensar Vakfı ve TÜRGEV üzerinden ABD'ye 1 milyar lira transfer edildiğini, bu paranın da Erdoğan ve çevresinin bir 'kaçış planı' dahilinde orada bir yaşam kurmak için kullanılacağını söyledi

Kılıçdaroğlu’ndan ‘kaçış planı’ açıklaması: “Bir TÜRGEV, bir Ensar; ABD’ye 1 milyar lira kaçırdılar”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında bahsettiği Erdoğan ve yakın çevresinin kaçış planı olduğu yönündeki iddialara dair açıklama yaptı.

“Kendilerine yeni bir Pensilvanya yaratmaya çalışıyorlar” diyen Kılıçdaroğlu, ABD’de paravan bir vakıf kurulduğuna ve başında ABD vatandaşının olduğunu ifade etti. Vakfın Erdoğan ailesi tarafından yönetildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, Türkiye’den de Ensar ve TÜRGEV vakıfları üzerinden yüklü miktarda para kaçırıldığını ifade etti.

“Bir TÜRGEV, bir Ensar gönderiyor” diyen Kılıçdaroğlu, bu vakıflar üzerinden ABD’ye 1 milyar lira para transfer edildiğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu, transferlere ilişkin belgelerin de elinde olduğunu ifade etti.

“Bu yüzden 4 milyon abonenin elektriği kesiliyor”

Kılıçdaroğlu sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı:

Emekliye bu yüzden para yok. Bu yüzden 1 litre süt 20 lira. Bu yüzden 4 milyon abonenin elektriği kesiliyor. Bu ülkede çocuklar bu yüzden yatağa aç ve karanlıkta giriyor. Bu yüzden ekmek bulamıyor insanlarımız bu yüzden mağdur.

ABD’deki ortak vakıf: Türken Vakfı

CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, dün yaptığı paylaşımda ABD Gelir Dairesi kayıtlarını paylaşarak Ensar Vakfı ve TÜRGEV’in ABD’de kurdukları ortak vakıf olan Türken Vakfına işaret etti. Türken Vakfı’na toplamda 67 milyon dolar (yaklaşık 1 milyar TL) bağış yapıldığını gösteren Özcan, vakfın ABD Adalet Bakanlığı’na her iki vakıf için de ayrı ayrı bilgilendirme yapıldığını ifade etti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur