Kılıçdaroğlu, SADAT’ın önünde: “Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir”

Sabah gerçekleştirilen olağanüstü MYK toplantısı sonrası Kılıçdaroğlu SADAT'ın önüne gitti: "Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Seçim güvenliği önemlidir"

Kılıçdaroğlu, SADAT’ın önünde: “Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, SADAT’ın önüne geldi.

CHP Lideri, bu sabah partisinin İstanbul İl Başkanlığı’ndan olağanüstü MYK toplantısı düzenlemişti. Bu toplantı sonrası il binasından ziyaretler gerçekleştirmek için ayrılan Kılıçdaroğlu, SADAT’ın önüne geldi.

Kılıçdaroğlu, SADAT’ın önünden açıklama yaptı:

Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Seçim güvenliği önemlidir. Şu anda önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Ve düne kadar Erdoğan’ın danışmanlığını yapıyordu bunlar. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi var. Dikkatini çekmek isterim kamuoyunun, gayri nizami harp eğitimi var. Yani, sabotaj, baskın, pusu kurma, tahrip, suikast ve tedhiş. Arapça ‘terör’ ‘tedhiş’ olarak tanımlanıyor, Türkçesi de ‘terör’. Burası aynı zamanda terörist yetiştiren de bir kuruluş. Dolayısıyla eğer bugün Türkiye’de milyonlarca insan varsa ve Suriye’den gelmişlerse bunların buraya gelişlerinde en büyük rolü oynayan da SADAT’tır. Erdoğan’a sormak isterim, sen bu kuruluşu niçin danışman yaptın ve hangi gerekçeyle çalıştın. Şunu herkesin bilmesini isterim, CHP demokratik yollarla bu ülkede seçimin yapması için her türlü çabayı gösterecektir.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur