İnşaat-İş Sendikası Çakır İnşaat önünde direnişte: “Tüm haklarımızı alana kadar direneceğiz”

Haklarını istediği için darp edilen İnşaat-İş üyesi Çakır İnşaat önünde direnişe başladı. Yönetime seslenilen eylemde "Üyemizin haklarını alana kadar her yeri eylem alanına çevireceğiz" denildi

İnşaat-İş Sendikası Çakır İnşaat önünde direnişte: “Tüm haklarımızı alana kadar direneceğiz”

İnşaat İşçileri Sendikası (İnşaat-İş), Elazığ Deprem Evleri şantiyesinde çalışan bir üyelerinin gasp edilen hakları için Ümraniye’de bulunan Çakır İnşaat’ın önünde direnişe başladı.

Sabahın erken saatlerinde şantiyeye gelen sendika üyeleri, “Tüm haklarımızı alana kadar direneceğiz” yazılı pankartı açtı.

ETHA’nın haberine göre, haklarını istediği için darp edilen Ersin Dinç isimli işçi TOKİ deprem evlerinde çalıştığını kaydederek, işlerin yetişmediği iddiasıyla işten çıkarıldığını belirtti. “Haklarımı isteyince Çakır inşaatın oradaki yetkilileri beni darp etti” diyen Dinç, üye olduğu sendikayla birlikte bu direnişi başlatma kararı aldıklarını kaydetti.

İnşaat-İş ise yönetime seslenerek “Çakır inşaat haklarımızı alana kadar buradan ayrılmayacağız. Her yeri eylem alanına çevireceğiz” dedi

Direnişteki EnerjiSA işçileri ve DİSK/Enerji-Sen’den dayanışma ziyareti

İnşaat işçilerini direnişteki Enerji-Sen üyeleri ziyaret etti. Enerji işçileri yaptıkları konuşmada, sermayenin işçinin karşısında duramayacağını bu direnişlerin gösterdiğini kaydetti. Konuşmalarda, “Biz enerji işçisiyiz, inşaat işçileri gibi önemli bir iş. Sanmayın ki enerji işçileri, inşaat işçileri duracak. Çünkü biz buradan diyoruz işçinin olmadığı yerde sermayenin işçi karşısında duramayacağını tekrar tekrar söylüyor” denildi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur