İkizdere’de Cengiz Holding’in taş ocağında iki güvenlik görevlisi hayatını kaybetti, iki işçi ağır yaralandı: “Doğayı yok ettikleri gibi işçileri de öldürüyorlar”

İşkencedere Vadisi'ndeki taş ocağı şantiyesinde çalışan 2 güvenlik görevlisi tanker kazasında hayatını kaybetti

İkizdere’de Cengiz Holding’in taş ocağında iki güvenlik görevlisi hayatını kaybetti, iki işçi ağır yaralandı: “Doğayı yok ettikleri gibi işçileri de öldürüyorlar”

Rize’nin İkizdere ilçesi İşkencedere Vadisi’ni taş ocağı için talana açan Cengiz Holding şimdi de iş güvenliğini yok saydı.

İşkencedere Vadisi’nde tüm tepkilere rağmen yapımı devam eden taş ocağı şantiyesinde çalışan 2 güvenlik görevlisi tanker kazasında hayatını kaybetti.

Freni patlayan hafriyat yüklü kamyon yokuş aşağı su dolu tankere çarptıktan sonra tanker güvenlik kulübesine vurdu.

Güvenlik kulübesinde bulunan 2 görevli hayatını kaybederken 2 işçi de ağır yaralı şekilde hastaneye kaldırıldı.

Cengiz İnşaat – Yapı ve Yapı İnşaat Ortaklığından açıklama

Cengiz İnşaat konuyla ilgili yaptığı açıklamada iki güvenlik görevlisinin hafif yaralandığını ve bir güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiğini söyledi. Açıklamanın tamamı şöyle:

18 Mayıs 2022 Çarşamba günü, saat 14.45 sularında İkizdere Cevizlik Taşocağı girişinde meydana gelen trafik kazası nedeniyle derin bir üzüntü içindeyiz. İyidere istikametine gitmekte olan alt yüklenicimize ait bir kamyon, şu ana kadar tespit edildiği kadarıyla şoförün, aracın kontrolünü kaybetmesinden dolayı önce konteynerlerin yanında duran su tankerine, ardından da sahadaki güvenlik kulübesinde bekleyen güvenlik görevlilerimize çarparak elim bir kazaya neden olmuştur.

Kazayı iki güvenlik görevlimiz hafif sıyrıklarla atlatırken, bir güvenlik görevlimiz yapılan tüm müdahalelere rağmen ne yazık ki kurtarılamamıştır. Su tankerinin şoförü ise yoğun bakımda tedavi altına alınmıştır. Kazayla ilgili soruşturma devam etmektedir.

Vefat eden güvenlik görevlimize Allah’tan rahmet; ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diler; her zaman ailenin yanında olacağımızı bildiririz. Tedavi süreçlerinin yakın takipçisi olduğumuz yaralı çalışma arkadaşlarımıza da acil şifalar dileriz.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur