İhracat zenginlerinin enflasyona çözümü: “Devlet-millet kucaklaşması”

Aralarında Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) de bulunduğu 52 sermaye örgütü yaptıkları ortak açıklamada yüksek enfasyona çözüm olarak "devlet-millet kucaklaşmasını" önerdi

İhracat zenginlerinin enflasyona çözümü: “Devlet-millet kucaklaşması”

Aralarında Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) de bulunduğu 52 sermaye örgütü yaptıkları ortak açıklamada yüksek enfasyona çözüm olarak “devlet-millet kucaklaşmasını” önerdi.

Ucuz emek sömürüsünün ve ihracatın kilit önemde olduğu sermaye kesiminin örgütlerinin ortak açıklamasının tamamı şöyle:

Hepimizin ortak meselesi olan enflasyonla mücadelede devletimizle eş güdüm içinde çalışmaya, ter dökmeye, sürekli yeni yatırımlar yaparak üretmeye, istihdam ve ihracat rekorları kırmaya tereddütsüz devam edeceğiz. Ülkemiz bölgesel ve küresel liderlik yolunda ilerlerken enflasyonu devlet-millet kucaklaşmasıyla aşacağımızdan ve bu mücadeleden de güçlenerek çıkacağımızdan asla şüphe duymuyoruz. Milletimize saygıyla arz ederiz.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur