HDP Genel Merkezi önünde polis destekli çelenk provokasyonu

HDP Genel Merkezi'nin önüne siyah çelenk bırakmak isteyen kişilere parti görevlileri izin vermedi, gerginlik çıktı. Partiden yapılan açıklamada olayın polisin yönlendirmesi ile yaşandığı belirtildi

HDP Genel Merkezi önünde polis destekli çelenk provokasyonu

HDP Genel Merkezi önüne siyah çelenk bırakmak ve oturma eylemi yapmak isteyen kişilerle parti görevlileri arasında gerginlik çıktı. HDP’liler, parti önüne çelenk bırakılmasına izin vermedi.

HDP: Polis koruması altında provokasyon

HDP genel merkezi önünde yaşanan olay sonrası HDP’den açıklama yapıldı. Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Polisin yönlendirmesiyle ve koruması altında partimizin önünde büyük bir provokasyona kalkışanlara asla müsaade etmeyeceğiz. HDP’nin mücadelesi dün olduğu gibi bugün de hiçbir provokasyon ve engel tanımadan sürüyor, sürecektir” denildi.

Polisten Milletvekiline tehdit 

Polis, Halkların demokratik Partisi(HDP) Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran’ı tehdit etti. HDP Genle Merkezi dışında duran bir polis “Ben şehit çocuğuyum, çivilerim seni” diyerek Başaran’a tehditkâr hareketlerle dışarıya gelmesini söyledi.

Polis binaya girmeye çalıştı

Kısa bir aradan sonra bir grup polis parti önünde duran, HDP PM üyesi Ali Özkan’ın yanına geldi. Özkan polislere ‘ne yapıyorsun?’ deyince polis Ali Özkan’ın eline vurdu. Partililer yaşanan duruma tepki gösterince polis biber gazı sıkarak parti binasına girmeye çalıştı. Bu arbede esnasında 8 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 8 kişiden 6’sı serbest bırakıldı. Polis 8 kişi hakkında “2911 sayılı gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet” ve “polise mukavemet” suçlamasıyla işlem yaptı

İlgili Haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur