Finans Merkezi şantiyesinde patron işçilerin alacakların yarısını teklif etti, işçiler “Direnişe devam” dedi

İstanbul Ataşehir'de bulunan Finans Merkezi şantiyesinde iki yıllık alacakları, gasp edilen hakları için direnen inşaat işçilerine firma alacaklarının yarısını teklif edince direnişi sürdüren DİSK/Dev Yapı-İş ve İnşaat-İş "Direnişe devam" dedi. Haklarını alana kadar şantiye önünden gitmeyeceklerini açıkladılar

Finans Merkezi şantiyesinde patron işçilerin alacakların yarısını teklif etti, işçiler “Direnişe devam” dedi

İstanbul Ataşehir’de bulunan Finans Merkezi şantiyesinde işçilere yönelik hak ihlalleri devam ediyor. DİSK/Dev Yapı-İş ve İnşaat-İş sendikaları işten atılan, hakları gasp edilen, geçmişe dönük alacaklarını alamayan işçiler için yürüttükleri mücadeleye devam ediyorlar.

Finans Merkezi şantiyesindeki şirketlerden olan Emlak Konut, Gür Yapı ve Kiazom işçilerinin gasp edilen hakları için eyleme geçen DİSK/Dev Yapı-İş ve İnşaat-İş, “Tüm haklarımızı alıncaya kadar direnişimizi gece gündüz sürdüreceğiz” dedi.

“Haklarımızı alana kadar buradayız”

Sendika.Org’a konuşan DİSK/Dev Yapı-İş Genel Sekreteri Nihat Demir, şunları söyledi:

Burada 26 bine yakın işçi çalışıyor. Onlarca da taşeron firma var. Emlak Konut’un taşeronu olan Gür Yapı ve onun da alt taşeronu olan Kiazom’da işçilerin hakkı gasp ediliyor. İşten çıkarılan işçilerin kıdem ve ihbar tazminatları verilmedi. 45 saat üzerindeki mesailerin ücretlerini alamıyor işçiler. Çalışan işçilerin iki yıllık biriken çeşitli alacakları var. AGİ kalktı ama geçmişe dönük AGİ alacakları var.

Bunlar için mücadelemizi sürdürüyoruz. Buradaki mücadelemizi de haklarımızı alana kadar buradayız.

Alacakların yarısı teklif edildi

Firmayla yapılan görüşme sonrasında alacakların yarısını teklif ettiğini açıklayan sendikalar, direnişi sürdüreceklerini açıkladı.

İlgili haber:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur