Erdoğan MÜSİAD’ın etkinliğinde, mülteci emeğini en çok sömürenlere seslendi: “Onları asla bu topraklardan kovmayız”

Mültecileri ucuz işgücü olarak en çok kullanan sermaye kesimlerinin de örgütü olan MÜSİAD'ın töreninde konuşan Tayyip Erdoğan'ın "Onları asla bu topraklardan kovmayız" sözleri büyük alkış aldı

Erdoğan MÜSİAD’ın etkinliğinde, mülteci emeğini en çok sömürenlere seslendi: “Onları asla bu topraklardan kovmayız”

Tayyip Erdoğan, MÜSİAD Türkiye’nin Gücü Ödülleri Töreni’nde yaptığı konuşmada mülteci gündemine değindi. Mülteci emeğini en çok sömüren küçük ve orta ölçekli İslamcı sermayenin önemli bir kesminin de üyesi olduğu MÜSİAD’ın töreninde Erdoğan’ın sözleri büyük alkış aldı. Erdoğan’ın şunları söyledi:

Suriye’den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız bay Kemal. Siz ne derseniz deyin, biz oradayız. Biz bu konutları da onun için yapıyoruz. Kendileri arzu ettikleri zaman vatanlarına dönebilirler. Ama biz onları asla bu topraklardan kovmayız ve kovmayacağız.

Birileri çıkmış, durmadan laf salatası yapıyor. Kapımız açık, onlara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Onları katillerin eline, kucağına atmayacağız.

Soylu da “Suriyeliler gidince o iş insanları isyan edecek” demişti

Erdoğan’dan önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bu konuda şunları söylemişti:

Fabrikanda Suriyeliyi çalıştır, sömür, sigortasını yaptırma. Sonra ayak ayak üstüne at, ‘Ne olacak bu Suriyelilerin hali’ de. Bir milyon insan gidecek. Kim isyan edecek biliyor musun? O iş insanları.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur