Canan Kaftancıoğlu cezaevine gönderildi: “Denetimli serbestlik kapsamında yeniden serbest bırakılacak”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen 4 yıl 10 ay 20 günlük hapis cezası kesinleşmişti. Kaftancıoğlu işlemlerini başlatmasının ardından Bakırköy Kadın Cezaevine gönderildi. Kaftancıoğlu'nun avukatı, denetimli serbestlik hükümleri kapsamında yeniden serbest bırakılacağını açıkladı

Canan Kaftancıoğlu cezaevine gönderildi: “Denetimli serbestlik kapsamında yeniden serbest bırakılacak”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında Yargıtay 3. Dairesi’nin beş ayrı suçtan verilen mahkumiyet kararının üçünü onamasıyla 4 sene 11 ay 20 günlük hapis cezası netleşti, Kaftancıoğlu’na siyasi yasak geldi. İşlemlerini başlatan Kaftancıoğlu Bakırköy Kadın Cezaevi’ne gönderildi.

Kaftancıoğlu’nun avukatı Doğuşcan Aydın SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada süreçle ilgili şunları söyledi:ü

Yargıtay onamasından sonra sırasıyla İstinaf Mahkemesi kesinleşmeyi yaptı. Geçen hafta itibariyle dosyayı 37. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi. 37 Ağır Ceza Mahkemesi de bu sabah itibariyle infaz işlemlerinin gerçekleşmesi için infaz müdürlüğüne dosyayı göndermişti.

Canan Hanım da şimdi geldi, gerekli işlemlerin başlaması için infaz müdürlüğüne başvurumuzu yapacağız. Devamında da çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Aydın, Kaftancıoğlu’nun işlemlerinin ardından cezaevine gideceğini, orada da denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakılacağını söyledi

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur