Bursa’da Barakfakih Organize Sanayi Bölgesindeki bir fabrikada yangın çıktı

Barakfakih Mahallesi’ndeki fabrikada çıkan yangın havadan görüntülendi. Görüntüler, yangının büyüklüğünü gözler önüne serdi. Diğer yandan fabrikadaki yangın 3 saat sonra söndürüldü

Bursa’da Barakfakih Organize Sanayi Bölgesindeki bir fabrikada yangın çıktı

Fotoğraf: İHA

Barakfakih Mahallesi’ndeki fabrikada çıkan yangın havadan görüntülendi. Görüntüler, yangının büyüklüğünü gözler önüne serdi. Diğer yandan fabrikadaki yangın 3 saat sonra söndürüldü.

İhlas Haber Ajansı’ndan Hakan Gönül ve Ali Kamur’un haberine göre, Kestel ilçesi Barakfakih Mahallesi’nde bulunan ısı yalıtım levhaları, yapı kimyasalları ve ambalaj üretimi yapan fabrikada 13.00 sıralarında yangın çıktı. Kısa sürede siyah dumanlar gökyüzünü kapladı ve dumanlar başta Kestel, Gürsu ilçeleri olmak üzere şehrin birçok noktasından görüldü.

Öte yandan, 3 saat sonra söndürülen yangının ardından Barakfakih Organize Sanayi Bölgesindeki (BOSAB) fabrika drone ile havadan görüntülendi.

Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yangın bölgesinde incelemelerde bulundu. Canbolat, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının ilk belirlemelere göre yandaki bir tesise sıçradığını düşündüklerini ancak alevlerin yayılmadığını tespit ettiklerini söyledi. Canbolat, “Fabrika çalışanlarının ifadesi kapsamında söylüyorum, asma tavan arasındaki elektrik kaynaklı yangının çıktığı ifade ediliyor. Daha sonra tabii ki itfaiye değerlendirmeler yapacak. Şükürler olsun ki herhangi bir yaralı ve can kaybı yok şu an. Fabrikanın yöneticilerinin söylediği de bu. Dumandan etkilenen 3 çalışan var. Onlar da hastaneye sevk edildi” ifadesini kullandı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur