AKP’nin ‘gençlik şöleninin’ duyurusu liselerde müdürler tarafından yapılıyor

AKP Gençlik Kolları'nın Adana'da düzenlediği "Bir Gençlik Şöleni" adlı etkinlik için Antalya'daki devlet liselerinde müdürler aracılığıyla duyurular yapıldı, listeler toplandı. Öğrencilerin ücretsiz şekilde otobüslerle götürülüp getirileceği etkinlik için velilere izin belgesi bile gönderildi

AKP’nin ‘gençlik şöleninin’ duyurusu liselerde müdürler tarafından yapılıyor

AKP Gençlik Kolları’nın düzenlediği “Bir Gençlik Şöleni” adlı etkinlik için liselerde müdürler aracılığıyla duyuru yapıldığı ortaya çıktı. Yarın (21 Mayıs) Adana’da yapılacak olan ve Oğuzhan Koç, Tuğçe Kandemir, Uğur Işılak ve Erdem Kınay’ın konser vereceği etkinliğin afişleri Antalya’da devlet liselerine asıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı gezisi diye duyuruldu

Antalya Barosu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne gelen bir grup, üzerinde AKP logosu olmayan bir afişi okul müdürüne götürerek etkinliğin okulda duyurusunun yapılmasını istedi. Okul müdürü ise etkinliği sınıflarda “Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı’nın düzenlediği gezi” şeklinde duyurdu. Etkinliğe katılmak isteyen öğrencilerin dağıtılan listeye isimlerini ve iletişim bilgilerini yazmaları istendi.

İzin belgesi bile istendi

Bu duyurunun yanı sıra otobüslerle ücretsiz olarak Adana’ya götürülecek öğrenciler için izin belgesi de yine okul müdürü tarafından hazırlanarak sınıflara gönderildi.

Velilere gönderilen izin belgesi

Ancak etkinliğin AKP Gençlik Kolları’nın etkinliği olduğu fark edilince izin belgeleri apar topar toplandı. Ancak duyuruya sözlü olarak devam edildi. Hatta gidecek öğrencilerin velilerine “Başlarında okul müdür yardımcılarından biri de olacak” denilerek güven verilmeye çalışıldı.

Diğer okullarda da yapıldı

İlgili etkinliğin duyurusunun Antalya’daki diğer okullarda da yapıldığı açığa çıktı. Diğer okullarda afiş ve izin belgesi kullanılmadan sözlü olarak yapıldığı anlaşıldı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur