19 Mayıs töreninde MHP’lilerden CHP üyesine saldırı: “MHP’nin geleneği bu”

Kadıköy İskelesi'ndeki  Atatürk anıtı önündeki 19 Mayıs Töreni'nde çelenk sunumu sırasında MHP'li bir grup CHP üyesi Özgür Özüpek'e saldırdı. Saldırı sonrasında CHP'li Özüpek'in burnu kırıldı

19 Mayıs töreninde MHP’lilerden CHP üyesine saldırı: “MHP’nin geleneği bu”

Kadıköy İskelesi’ndeki  Atatürk anıtı önündeki 19 Mayıs Töreni’nde çelenk sunumu sırasında MHP’li bir grup CHP üyesi Özgür Özüpek’e saldırdı.

Saldırı sonrasında CHP’li Özüpek’in burnu kırıldı, yüzünde ve gözünde şişlikler meydana geldi. Özüpek’in rapor aldığı, saldırganlardan şikayetçi olduğu öğrenildi.

MHP’li grubun polisle de gerginlik yaşadığı öğrenildi. Bazı görgü tanıkları MHP’lilerin polislere de vurduklarını iddia etti.

CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin KRT Web’e yaptığı açıklamada, “Bizim arkadaşımızla münakaşaya giriyorlar. Münakaşa sonrası 4-5 kişi arkadaşımıza saldırıyor. Arkadaşımızın burnu kırıldı, arkadaşımızı darp ettiler” dedi.

CHP’li Narin karakolda olduğunu, sürecin takipçisi olacağını belirterek şunları söyledi:

Gerekçe ve neden ne olursa olsun, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladığımız bir günde kimsenin hakkı değil. Hele hele bir partilimize 4-5 kişi saldırıp şiddet uygulaması hiç hoş değil. Şiddet manzaraları bizim en çok rahatsız olduğumuz konulardan. Ama işte Milliyetçi Haraket Partisi’nin (MHP) geleneği bu.

Kaynak: KRT

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur