Uçak kazasında ölen Furkan Otkum günde 15 saat, sigortasız çalışıyormuş: “Tam da bu yüzden iş cinayeti diyoruz”

Bursa'da uçak kazasında ölen eğitmen pilot olan Furkan Otkum'un cenazesinde annesi, kullandığı uçağın sürekli arıza yaptığını ve Otkum'un günde 15 saat, sigortasız olarak çalıştığını söyleyerek isyan etti

Uçak kazasında ölen Furkan Otkum günde 15 saat, sigortasız çalışıyormuş: “Tam da bu yüzden iş cinayeti diyoruz”

YBS Sondaj ve Havacılık’ta eğitmen pilot olan Furkan Otkum, Bursa’nın Osmangazi ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi Sarıgül Sokak üzerinde uçtuğu sırada uçak arızalanarak alev aldı ve sokağa düştü. Otkum, yaşamını yitirdi.

Otkum’un cenazesi sırasında annesi Sevgi Otkum, oğlunun ihmaller nedeniyle öldüğünü söyleyerek feryat etti. Anne Otkum’un sözleri, yaşananın bir kaza değil, cinayet olduğunun gösrergesiydi. Anne Otkum şunları söyledi:

Bir insan 15 saat çalışamaz. Yavrumun ayaklarının altı nasır olmuştu. Sabah 05.00’te başlayıp akşam 22.00’de iş bırakılır mı? Sigortasını bile yapmamışlar. Allah’ım uçağın arızası o kadar çoktu ki. ‘Anne bir yerde motoru durdu, uçağı indirdim’ dedi. Bu sefer beceremedi yavrum. Uçak durmadan arıza yapıyordu. Hem de nasıl ihmal var.

Ben 5 sene çalıştım, okuttum yavrumu. Daha 26 yaşında. İhmali olanların Allah belasını versin. Oğlumu sigortasız çalıştığı için uyarmıştım. Bana, ‘Bir şey diyeni işten çıkarıyorlar’ demişti. Dava açacağım. Başka canlar yanmasın. Başka analar benim gibi parçalanmasın.

İSİG Meclisi: “İşte tam da bu yüzden iş cinayeti diyoruz

İSİG Meclisi, konuya dair yaptığı açıklamada “İşte tam da bu yüzden iş cinayeti diyoruz” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur