Millet Bahçesi’ni yapan şirket malzemeleri de alarak işi bırakıp kaçtı

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Adana Millet Bahçesi'nin ihalesini 43 milyon TL'ye alan yüklenici firmanın 5 milyon TL'lik malzemeyi de alarak işi bırakıp kaçtığını söyledi

Millet Bahçesi’ni yapan şirket malzemeleri de alarak işi bırakıp kaçtı

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Adana Millet Bahçesi’nin ihalesini 43 milyon TL’ye alan yüklenici firmanın 5 milyon TL’lik malzemeyi de alarak işi bırakıp kaçmasını Meclis gündemine taşıdı.

Yapımına başlanan Millet Bahçesi’nin Adana’nın en merkezi ve en değerli bölgede olduğunu kaydeden Sümer, ihaleyi alan firmanın daha önce de Erzurum Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir ihalede devleti 11 milyon TL zarara uğrattığını belirtti.

5 milyon TL değerinde malzemeyi de alarak kaçtılar

43 milyon liraya verilen ihalenin 10 milyon lirayı geçmeyecek bir maliyete sahip olduğunu söyleyen Sümer, “Fazladan milletin cebinden tam 33 milyon lira ödenecekti. Rant yetmemiş olacak ki kamu ihaleleri almasıyla meşhur, daha önce devleti 11 milyon lira zarara uğratmış firma işi bırakıp kaçtı. Hem de kaçarken beton yapımında kullanılan 5 milyon liralık agrega malzemesini de aldı” dedi.

Sümer, kamuyu milyonlarca lira zarara uğratan firmaya ihale verilmesinde art niyet olduğunu belirterek, “Saray iktidarı ve yetkililerine sesleniyorum. 20 yıldır ranttan yeterince beslendiniz. Artık yeter, Adana gibi yatırıma aç bir şehirde ve tüm Türkiye’de milletin parasını heba edecek işlere imza atmayın. Kamuyu ve devleti zarara uğratmış, kaptı kaçtı firmalara ihale verme huyunuzdan vazgeçin” ifadelerini kullandı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur