Kadınlar, katledilen Kader Gökçe için eyleme çağırdı: 7 Nisan saat 19.00’da Haramidere Sanayi metrobüs durağında

Esenyurt'ta, metrobüsten inen Kader Gökçe'yi ara sokakta silahla öldüren ve intihar girişiminde bulunan Alpaslan Çay, tedavi gördüğü hastanede öldü. Kadınlar 7 Nisan günü saat 19.00'da Haramidere Sanayi metrobüs durağında eylemde olacak

Kadınlar, katledilen Kader Gökçe için eyleme çağırdı: 7 Nisan saat 19.00’da Haramidere Sanayi metrobüs durağında

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde 3 Nisan günü akşam 19.30 sularında Alpaslan Çay, Haramidere Sanayi Metrobüs Durağı’nın üst geçidinden inen Kader Gökçe’yi zorla ara sokağa götürerek ateşli silahla katletti. Daha sonra fail aynı silahla intihar etti. Haber verilmesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Kader Gökçe, hastanede hayatını kaybetti.

Daha sonra aynı silahla kendini vuran ve tedavisi devam eden Alpaslan Çay’ın da hayatını kaybettiği öğrenildi.

Alpaslan Çay’ın daha önce başka bir kadınla evlenip, boşandığı ve “tehdit” suçundan sabıkası olduğu öğrenildi.

“Kuzenimi rahatsız ettiğini, mahkemeye savcılığa verdiğini, koruma istediğini biliyorum”

DHA’nın haberine göre, Kader Gökçe’nin kuzeni Tolunay Uğurlu, Adli Tıp Kurumu önünde yaptığı açıklamada, “Başımızdan böyle kötü bir olay geçti. Bu ülkede bu son bulmuyor. İnsanlar sadece kendi başına gelince durumun ciddiyetini anlıyor. Yine bir erkek cinayeti. Bu ülkede ben erkeğim demekten utanır hale geldim. Yapacak söyleyecek bir şey yok” dedi.

Uğurlu, “Kişiyi tanımıyorum. Kuzenimi rahatsız ettiğini, mahkemeye savcılığa verdiğini, koruma istediğini biliyorum. O da olmayınca… Önceden ilişkileri olmuştu. Anlaşamayınca ısrar etti” ifadelerini kullandı.

Eylem çağrısı

Avcılar Kadın Platformu ve Esenyurt Kadın Platformu, 7 Nisan günü Haramidere Sanayi metrobüs durağında düzenleyecekleri eyleme çağrı yaptı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur