İşlemeyen adalet katili cesaretlendirdi: Umut Gündüz’ün katilinden mahkemeye kampanya sayfasını hedef alan dilekçe

Bisiklet sporcusu Umut Gündüz'ü alkollüyken sürdüğü araçla çarparak öldüren Çağdaş Şenyüz, Gündüz için başlatılan Umut'a ses ol" kampanyası için açılmış olan sosyal medya hesaplarını hedef alan bir dilekçeyi mahkemeye sunduğu ortaya çıktı.

İşlemeyen adalet katili cesaretlendirdi: Umut Gündüz’ün katilinden mahkemeye kampanya sayfasını hedef alan dilekçe

Alkollü sürücü Çağdaş Şenyüz’ün 15 Temmuz 2020 tarihinde bisiklet sporcusu Umut Gündüz’e çarparak katletmesinin ardından açılan davada mahkeme heyeti sanığa taksirli öldürme suçundan dört yıl beş ay hapis cezası vermişti. Ancak bu kararla katil Şenyüz, bir gün bile hapiste yatmadan mahkeme salonundan çıktı.

UMUT GÜNDÜZ DAVASINDAN ADALET ÇIKMADI: KATİL BİR GÜN BİLE CEZA YATMAYACAK

Gündüz ailesinin Çağdaş Şenyüz’e açtığı tazminat davasının ilk duruşması öncesinde Şenyüz’ün avukatının mahkemeye verdiği dilekçe ortaya çıktı. Çağdaş Şenyüz’ün avukatı, Ankara Batı 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunduğu dilekçede Umut Gündüz için başlatılan “Umut’a ses ol” kampanyası için açılmış olan sosyal medya hesaplarını hedef alarak müvekkilinin bu sayfalarda yapılan paylaşımlar neticesinde “yıprattığını” iddia etti. Müvekkili aleyhine “linç kampanyası” başlatıldığını iddia eden avukat, paylaşımları ekran görüntülerini mahkemeye sundu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur