EnerjiSA işçileri Bursa yolundayken anlattı: “Sorularımıza cevap, işimizi geri almaya Sabancı Kuleleri’ne gidiyoruz, destek bekliyoruz”

Bursa yolundaki EnerjiSA işçileri neden Ankara'dan İstanbul'a yürüdüklerini Sendika.Org'a anlattı. İşçiler 27 Nisan'da Sabancı Holding'in merkezi önünde olacaklarını ve emek dostlarını desteğe beklediklerini ifade etti

EnerjiSA işçileri Bursa yolundayken anlattı: “Sorularımıza cevap, işimizi geri almaya Sabancı Kuleleri’ne gidiyoruz, destek bekliyoruz”

Sendika tercihlerinden dolayı hukuksuz şekilde işten atılan EnerjiSA işçileri, direnişlerini Sabancı Holding’in merkezine taşımak için başlattıkları Ankara’dan İstanbul’a olan yürüyüşün ikinci durağı olan Bursa’ya geldi.

SABANCI KULELERİ’NE YÜRÜYEN ENERJİSA İŞÇİLERİ BURSA’DA: “İŞİMİZİ GERİ ALACAĞIZ”

Bursa yolundaki EnerjiSA işçileri neden Ankara’dan İstanbul’a yürüdüklerini Sendika.Org’a anlattı. 17 yıldır EnerjiSA’da çalıştıklarını söyleyen işçiler, gerekçesiz olarak işten çıkarıldıklarını

“Sorularımız çok açık ama cevapları yok” diyen işçiler, bir aydır Başkent Elektrik Genel Müdürlüğü önünde direnişteyken bu sorulara cevap bulamadıklarını ifade etti. “Bizi neden işten attılar?” sorusuna tatmin edici bir cevap bulmak için İstanbul’da bulunan Sabancı Center’a gideceklerini ifade eden işçiler, il il gezerek dertlerini anlatacaklarını söyledi.

İşçiler son olarak şunu söyledi:

Biz haklı değilsek İstanbul’da megafonu bizim elimizden alırlar. Bunlar yalancı, derler. Karşımıza geçer ve bizimle hesaplaşırlar. Aksi takdirde biz haklıyız demektir. Bize işimizi geri verirler. Tüm emek dostlarının da desteğine ihtiyacımız var.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur