Elektriği kesilen Moda Sahnesi’nde karanlıkta oyun oynandı: “Salonu olan özel tiyatroların yaşamlarını sürdürebilmeleri için önlemlerin acilen alınması gerekmekte”

Ocak ayında artan zamlara karşı elektrik faturalarını ödemeyeceğini duyuran Moda Sahnesi’nin elektrikleri ikinci kez kesildi. Diktat (Öteki) isimli oyunu ışıldaklar eşliğinde sahnelendi

Elektriği kesilen Moda Sahnesi’nde karanlıkta oyun oynandı: “Salonu olan özel tiyatroların yaşamlarını sürdürebilmeleri için önlemlerin acilen alınması gerekmekte”

Ocak ayında zamlara karşı elektrik faturalarını ödemeyeceğini duyuran Moda Sahnesi’nin elektrikleri ikinci kez kesildi. Taner Barlas ve Ekin Aksu’nun rol aldığı Diktat (Öteki) isimli oyunu ışıldaklar eşliğinde sahnelendi.

Moda Sahnesi’nin, dün (6 Nisan) yaptığı açıklamada elektriklerinin Sabancı Holding’e bağlı EnerjiSA tarafından ikinci kez kesildiği belirtilirken, “Salonu olan özel tiyatroların yaşamlarını sürdürebilmeleri için önlemlerin acilen alınması gerekmekte. Bugün elektriğin ikinci kez kesilmesine sebep olan problem moda sahnesi’ne ait bir problem değildir, başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Belediyesi ve Sabancı Holding’e ait bir problemdir” denilerek şöyle devam edildi:

Kültür sanat hayatının vazgeçilmez unsurlarından biri olan özel tiyatrolar, geçici değil kalıcı çözümler beklemekte. İki yıllık pandemi sürecinde çok zor günler geçiren özel tiyatroların hayatta kalabilmesinin koşulu, onların da kamusallık statüsüne sahip olmasından geçmekte. Çok geç olmadan problemler çözülmeyi bekliyor.

Yaşanan gelişmeler üzerine dün akşam Taner Barlas ve Ekin Aksu’nun rol aldığı Diktat (Öteki) isimli oyunu karanlıkta ışıldaklar eşliğinde sahnelendi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur