CHP’nin asisti adresini buluyor: Bahçeli mülteci karşıtlığında bayrağı ele aldı

Erdoğan’ın mültecilerin gönüllü geri dönüşü için çabalayacaklarını açıklamasının ardından Devlet Bahçeli de “Türkiye'de geçici koruma statüsünde bulunuyorken huzuru kimler bozuyorsa derhal, gözünün yaşına bakılmadan sınır dışı edilmelidir” ve “Önümüzdeki bayram günlerinde ülkelerine gidebilen Suriyeli sığınmacıların geri dönmelerine gerek yoktur” sözleriyle bayrağa ele aldı

CHP’nin asisti adresini buluyor: Bahçeli mülteci karşıtlığında bayrağı ele aldı

CHP’nin mültecileri geri gönderme iddiasıyla başlattığı muhalefet taktiği önce tepkileri iktidardan muhalefete yönlendiren Ümit Özdağ gibi faşist figürleri ön plana çıkardı. Sonra da bizzat Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli’nin seçim süreci politikasına dönüştü. Nihayetinde halkın yaşadığı sorunların kaynağını iktidarda değil de mültecilerde gösteren sistem içi muhalefet taktiği iktidarın taşımaktan sıkıntı duymadığı bir bayrağa düşündü.

Erdoğan’ın mültecilerin gönüllü geri dönüşü için çabalayacaklarını açıklamasının ardından Devlet Bahçeli de “Türkiye’de geçici koruma statüsünde bulunuyorken huzuru kimler bozuyorsa derhal, gözünün yaşına bakılmadan sınır dışı edilmelidir” ve “Önümüzdeki bayram günlerinde ülkelerine gidebilen Suriyeli sığınmacıların geri dönmelerine gerek yoktur” sözleriyle bayrağa ele aldı.

MHP göçler konusunda en hazırlıklı partidir

Bahçeli şöyle konuştu:

Türkiye’nin bekası, sınır aşan düzensiz göçlerin akıbetiyle ve kontrol dışı akınıyla yakından ve ters orantılı bağlantılıdır. Suriyeli sığınmacıları bahane eden bazı provokatörlerin devrede olduğu net olarak görülmektedir. En küçük bir anlaşmazlığın büyütülmesi hedeflenmektedir. Oyun, sinsidir, tehlike kol gezmektedir. Hepinizin bilhassa dikkatini çekiyorum; cepheleşmelerin açtığı öfke çukurları feci sonuçlara kapı aralayacaklardır. İstanbul Bağcılar’da bir densizin, bir serserinin sokak ortasında sandalye koyarak oturması dahi gerginliği tırmandırmış, günlerce ülke gündemini meşgul etmiştir. Türkiye’de geçici koruma statüsünde bulunuyorken huzuru kimler bozuyorsa derhal, gözünün yaşına bakılmadan sınır dışı edilmelidir. Türkiye onun bunun oyuncağı olamayacaktır. Bugüne kadar hükümet bu konuda tavizsiz bir duruş sergilemiş, tedbirleri almıştır. Yalın gerçek budur, altını çözerek söylemek isterim kim MHP göçler konusunda en hazırlıklı partidir. Bizi eleştiren kim varsa ya cahil ya da gelişmeleri takip özrü çeken zavallılardır.

Düzensiz göç adı konmamış bir istiladır

Düzensiz göç adı konmamış bir istiladır. Misafirin ve misafirliğin süresi sınırlıdır. Suriyeli sığınmacıların ülkelerinden ayrılık ve kopuşlarına neden olan ağır şartlar ortadan kalkınca geldikleri gibi uğurlamak bizim asıl hedefimizdir. Her insanın kendi yurdunda, emniyetli ve esenlik içinde yaşamaya hakkı vardır. Önümüzdeki bayram günlerinde ülkelerine gidebilen Suriyeli sığınmacıların geri dönmelerine gerek yoktur.

Biz demografik istikbalimizi, egemenlik haklarımızı düşünmek, dert etmek zorundayız. Nüfus yapısının nasıl olacağını, risklerin nesnel boyutunu bütün yönleriyle hesabını yapmak durumundayız. Gecikemeyiz, geride kalamayız, ağırdan alamayız. Biz yalnızca bu döneme değil, geleceğin Türk varlığına, Türk coğrafyasının her köşesine karşı da maddi ve manevi sorumluluklar taşıyoruz. Bizden sonrakilere kuşku duyacakları, kendi ülkelerinde garip olacakları bir vatan coğrafyası asla bırakamayız.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur