Bahçeli’den yoksullaştırma savunması: “Vatan olmadıktan sonra az yesek ne olur çok yesek neye yarar?”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, mevcut yoksulluğun geçici olduğunu iddia eden Bahçeli, "Vatan olmadıktan, millet yaşamadıktan sonra az yesek ne olur çok yesek neye yarar?" dedi

Bahçeli’den yoksullaştırma savunması: “Vatan olmadıktan sonra az yesek ne olur çok yesek neye yarar?”

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ülkede yaşanan ekonomik krizin muhalefetin çeşitli unsurlar tarafından “suistimal edildiğini” ifade ederek savaş döneminde yaşanan yoksullukla bugünü kıyasladı. Mevcut yoksulluğun geçici olduğunu iddia eden Bahçeli, “Vatan olmadıktan, millet yaşamadıktan sonra az yesek ne olur çok yesek neye yarar?” dedi.

Bahçeli, konuşmasunun devamında şunları söyledi:

Demek istediğim şudur. Haksızlıklar elbet bir gün maşeri vicdanın müdahalesiyle telafi edilir. Ekonomik sıkıntı varsa, eli birliği yaparız, güç birliği yaparız, inanç birliği yaparız, hepsini aşarız. Mağduriyet yaşayan varsa, günü saati geldiğinde devlet ve millet dayanışmasıyla hak ettiği sosyal ve ekonomik seviyelere mutlaka çıkartırız. Sabırla, sebatla, metanetle, geçmişimizden aldığımız ilham ve itibarla geleceğimizin çok daha iyi olacağını bilmek ve buna inanmak durumundayız. Ters propagandalara aldırış edemeyiz. Akıntıya karşı kürek çekemeyiz. Uçurumları kapatan köprülerin yıkılmasına sabır gösteremeyiz. Mesele az yedik çok yedik, aç gezdik tok gezdik meselesi değildir. Bugün yoksa yarın olacaktır, bugün eksikse yarın tamamlanacaktır. Yeter ki Türkiye Cumhuriyeti egemenlik haklarıyla var olsun.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur