EnerjiSa sendika temsilcilerini işten attı, DİSK/Enerji-Sen’den şirket önüne eylem çağrısı

Elektrik dağıtım şirketi EnerjiSa, Ankara ve Batı Karadeniz bölgesinde DİSK/Enerji-Sen işyeri temsilcilerinin de aralarında bulunduğu 10'un üzerinde işçiyi işten attı. DİSK/Enerji-Sen, Başkent Elektrik Genel Müdürlüğü önünde direnişe başlayacağını duyurdu

EnerjiSa sendika temsilcilerini işten attı, DİSK/Enerji-Sen’den şirket önüne eylem çağrısı

Elektrik dağıtım şirketi EnerjiSa’da işçi kıyımı devam ediyor. Kasım ve Aralık aylarında Başkent, Toroslar ve İstanbul Anadolu Yakası dahil edildiğinde toplamda 50’ye yakın işçiyi işten atan EnerjiSa, işten çıkarmaları DİSK/Enerji-Sen’in şirket önünde yaptığı eylemden sonra durdurmuştu.

Ancak son bir hafta içerisinde Başkent EnerjiSa’nın sorumlu olduğu bölgeler olan Ankara ve Batı Karadeniz bölgesinde 10’un üzerinde işçi çeşitli bahanelelerle işten çıkarıldı. İşten çıkarılan işçiler arasında sarı sendika TES-İŞ’ten DİSK/Enerji-Sen’e geçiş mücadelesinde öncü rol üstlenen ve DİSK/Enerji-Sen’in temsilcilik görevlerini sürdüren işçiler de yer aldı.

EnerjiSa’nın sendika düşmanı bu hamlesine karşı DİSK/Enerji-Sen, Başkent Elektrik Genel Müdürlüğü önünde direnişe başlayacağını duyurdu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur