Emine Şenyaşar: “9 Mart’ta herkes gelsin bizimle birlikte adalet istesin”

Adalet Nöbeti'nin birinci yılı için çağrı yapan Emine Şenyaşar, "9 Mart’ta herkes gelsin bizimle birlikte adalet istesin" dedi

Emine Şenyaşar: “9 Mart’ta herkes gelsin bizimle birlikte adalet istesin”

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 364’üncü gününde devam ediyor. Emine ve Ferit Şenyaşar, nöbetlerini Urfa Adliyesi binası giriş kapısında başlattı.

Adalet Nöbeti’nin bir yıldır zulüm altında devam ettiğini belirten Emine Şenyaşar, nöbet boyunca karşılaştığı engelleme ve zorluklara değinerek, 9 Mart tarihinde birinci yılını dolduracak eyleme sahiplenme çağrısı yaptı. Sadece kendileri için adalet talep etmediklerini belirten Şenyaşar, “Herkes için bir yıldır adalet istiyoruz. Bir yıl oldu, bir yıl daha sürse burada olacağım. Oğlum serbest kalana kadar buradan ayrılmayacağım. Oğlum cezaevinde biz buradayız, katiller ise elini kolunu sallayarak geziyor. Bu nasıl adalet? bu nasıl devlet? 9 Mart’ta herkes gelsin bizimle birlikte adalet istesin” dedi.

Aile kendilerine ait sosyal medya hesaplarından 9 Mart’a çağrı için hazırladıkları bir görseli paylaşarak “Şanlıurfa Adliye kapısında bir yıldır bekleyen anne, adalete ulaştığı gün ülkeye hukuk gelmiştir diyebiliriz. Hak, hukuk, adalet”  dedi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur