Eda Nur Kaplan davasında sanıklardan Yusuf Güzelyurt’a tahliye

Edanur Kaplan’a tecavüz ederek, intihara sürükleyen Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Ardıçoğlu’nun yargılandığı davada, sanık Güzelyurt heyetin oy çokluğu kararı ile tahliye edildi

Eda Nur Kaplan davasında sanıklardan Yusuf Güzelyurt’a tahliye

Ankara’da Eda Nur Kaplan’a tecavüz ederek, intihara sürükleyen Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Ardıçoğlu’nun “Nitelikli cinsel saldırı” suçundan tutuklu yargılandığı davanın 4’üncü duruşması, Ankara 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya, Kaplan’ın annesi, ablası, avukatları ve çok sayıda kişi katılırken, tutuklu sanıklar Ardıçoğlu ile Güzelyurt da salonda hazır bulundu.

Kimlik tespitiyle başlayan duruşmada, bir önceki celsede dosyaya eklenilmesi istenilen video ve fotoğraf kayıtlarının çözümünün dosyaya eklendiği belirtildi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, dosyaya konulan telefon kayıtlarını inceleyemediklerini söyleyen Kaplan’ın avukatlarından Çisel Demirkan, “Telefon kayıtlarını inceleme olanağımız olmadı. Kayıtların raporunu incelemek için süre, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra söz alan sanıklar, beraat talebinde bulundu. Sanıkların konuşmasının ardından 5 dakikalık aranın ardından kararını veren mahkeme heyeti, sanık Yusuf Güzelyurt’un oy çokluğuyla adli kontrol şartıyla tahliyesine, sanık Mehmet Ardıçoğlu’nun ise tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Dava 15 Nisan’a ertelendi.

İlgili haber:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur