Bahçeli’nin Adana Emniyeti’nin işkencesine yorumu: “Şerefli Türk polisi zamanında müdahale etmiş”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Adana'da Furkan Vakfı'nın yaptığı eylemde polisin işkencesine değinerek "Hiç arzu edilmeyen sahneler yaşanmıştır. Şerefli Türk polisi zamanında müdahale etmiş" dedi

Bahçeli’nin Adana Emniyeti’nin işkencesine yorumu: “Şerefli Türk polisi zamanında müdahale etmiş”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Adana’da Furkan Vakfı’nın yaptığı eylemde polisin işkencesine değindi. Ters kelepçeyle gözaltına alınanların coplarla darbedilme görüntülerini kasteden Bahçeli, “Hiç arzu edilmeyen sahneler yaşanmıştır” dedi.

Polisin yaptığı işkjenceyi savunan Bahçeli, “Şerefli Türk polisi zamanında müdahale etmiş” dedi. Bahçeli’nin sözleri şöyle:

Geçtiğimiz hafta sonu Adana’nın Seyhan ilçesinde yaşanan, arkası önü projelendirilmiş hadiselerin içyüzünü şuurla tarif, dikkatle tespit ve tefrik etmek lazımdır. Vakıfların nasıl kurulduğu, uymaları gereken kuralların neler olduğu kanunlarla çerçevelenmiştir. Türkiye husumeti aleni olan ve 701 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yle kapatılan Furkan Vakfı isimli örgütün provokasyonları sonucunda hiç arzu edilmeyen sahneler yaşanmıştır.

Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanuna aykırı hareket eden, yeri geldiğinde PKK’yı, yeri geldiğinde FETÖ’yü öven, yeri geldiğinde de darbe girişimlerine hayırlı olsun diyen sözde bir vakfın mensupları artık bardağı taşırmıştır.

Bu din tacirlerinin, bu ajan provokatörlerin kanunsuz eylemlerine şerefli Türk polisi zamanında müdahale etmiş, bize göre devletin hükümran vasfı isabetle gösterilmiştir. İzin ve icazet verilmemiştir.

Sözde vakfın meczup başkanının İçişleri Bakanımıza yönelik izansız saldırıları, iffetsiz hakaretleri ve hayasız itibar suikastları bizim nezdimizde yok hükmündedir, hatta ayaklarımızın altındadır. Sayın Süleyman Soylu, soyismi gibi soyludur, görevini de layıkıyla yerine getirmektedir. Türk polisi görevinin gereğini yapmış, Müslüman görünümlü bir avuç münafığa, sokakları karıştırmak isteyen sayıca küçük bir azınlığa Türk devletinin yaptırım gücünü göstermiştir. Bütün emniyet teşkilatımızı hassaten kutluyor, özellikle Adana’da görev yapan her polisimizin tertemiz alınlarından öpüyorum.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur