Azra Gülendam Haytaoğlu davası 9 Mayıs’a ertelendi

Katil Mustafa Murat Ayhan'ın yargılandığı davada üçüncü duruşma görüldü. Dava 9 Mayıs'a ertelendi

Azra Gülendam Haytaoğlu davası 9 Mayıs’a ertelendi

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi 21 yaşındaki Azra Gülendam Haytaoğlu’nu katleden Mustafa Murat Ayhan’ın yargılandığı davanın üçüncü duruşması bugün görülüyor. Duruşma, Antalya 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 14.00’te başladı.

Telefon kayıtlarının incelemesinin sonuçları dosyaya eklendi.

Hakim ara kararını 16 Nisan günü tutuklu yargılanan Mustafa Murat Ayhan’ın beklenen sağlık raporunun gelmesi ile tutukluluğunu tekrar değerlendirerek açıklayacak.

Dava 9 Mayıs’a ertelendi.

Dava sonrası ailenin avukatı ile birlikte Azra Gülendam Haytaoğlu’nun babası da açıklama yaptı.

Ne olmuştu?

28 Temmuz 2021 tarihinden itibaren 5 gün boyunca haber alınamayan Azra Gülendam Haytaoğlu’nun cansız bedeni 2 Ağustos tarihinde bulunmuş ve iş için görüşmeye gittiği Mustafa Murat Ayhan tarafından cinsel saldırıya uğradığı ve işkenceyle öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. Ayhan, Haytaoğlu’nu öldürdüğünü ifadesinde itiraf etmişti.

Fail Ayhan hakkında “kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, “nitelikli cinsel istismar”, “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve tehdit” ile “hırsızlık” suçlarından 29 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame 11’inci Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmişti.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur