Bahçeli, matematiğiyle bir kez daha büyüledi: “6 rakamına lütfen dikkat buyurunuz…”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Lugansk Halk Cmhuriyeti ve Donesk Halk Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını tanıyan Putin'in yangına körükle gittiğini söyledi. Tarkan'ın "Geççek" şarkısına değinen Bahçeli "İktidar şarkıyla kurulmadı, bir şarkıyla yıkılmaz" dedi

Bahçeli, matematiğiyle bir kez daha büyüledi: “6 rakamına lütfen dikkat buyurunuz…”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Ukrayna’da yaşanan gerilimi gündeme alırken Tarkan’ın “Geççek” şarkısı ile başlayan tartışmalara da değindi.

“Yangına körükle gitmektir”

Donbass bölgesinde tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Lugansk Halk Cumhuriyeti ve Donesk Halk Cumhuriyeti’ni tanıyan Putin’in kararını eleştiren Bahçeli, bu durumun Ukrayna’nın güneyinden sonra doğusunun da bölünmesi anlamına geleceğini ifade etti.

Rusya Parlamentosu’nun alt kanadı olan Duma’da ayrılıkçı Donetsk ve Luhansk bölgelerinin ayrı birer bağımsız cumhuriyet olarak tanınmasını içeren tasarının onaylanarak Putin’e sunulması yangına körükle gitmekten başka bir anlam taşımamıştır. Üstelik Putin, çözüm ortamının yeşerebilmesi için bu iki bölgeye Minsk Anlaşmaları çerçevesinde “Özel Statü” verilmesi gerektiğini savunmuştur. Bu durum Ukrayna’nın fiilen güneyinden sonra doğusundan da bölünmesinden başka bir anlama gelmeyecektir.

Menzili 2 bin kilometreyi bulan hipersonik füzelerin durup dururken Rusya eliyle Akdeniz’e taşınması da bizim nazarımızda son derece kuşkulu bir adımdır. Putin, geçen hafta Ukrayna sınırından askerlerinin çekileceğini söylese de, ABD Dışişleri Bakanı asker çekilmediğini, bilakis kritik askeri unsurların sınıra doğru sevk edildiğini açıklamıştır. Müteakiben NATO, çekilme için yeterli kanıt olmadığını vurgulamıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Rusya-Ukrayna arasında muhtemel bir savaşı kesinlikle doğru bulmuyor, bu cinayet teşebbüsüne hiç kimsenin ortak olmamasını temenni ediyoruz.

Tarkan yorumu

Bahçeli, konuşmasının son bölümünde “Geççek” şarkısıyla gündeme gelen Tarkan’ı hedef aldı. “İktidar şarkıyla kurulmadı, bir şarkıyla yıkılmaz” diyen Bahçeli, şarkı üzerinden iktidarı eleştirenlere şunları dedi:

Bildiğiniz gibi Türk müziğinin meşhur yorumcusu Tarkan bir şarkı sözü yazıp bunu da seslendirdi. Akbabalar leşe nasıl üşüşürse bu şarkıya da aynen musallat olanlar çıkmıştır ve hepsi meydandadır. Tarkan geçecek diyor, bunu da Anadolu’da yaygın bir ağız şivesiyle söylüyor.

Tarkan şarkı sözleriyle COVID-19 dönemini kast ettiğini söylüyor, hayır diyorlar, iktidarı kast ettin, onların gideceğini söyledin dayatmasında bulunuyorlar. Niyet okuyucuları mevzi üstüne mevzie girerek fitne yayıyorlar. Ayıptır ayıp, bu saptırmanın, bu kandırmacanın, bu gafilce inadın kime ne faydası vardır? İktidar şarkıyla kurulmadı, hükümet şarkıyla oluşmadı, velev ki iddialar doğru olsa bile bir şarkıyla yıkılmaz, yıkılamaz, bu tekerlek bu tümsekte kalamaz.

Buradan zillet ittifakına ekmek çıkmaz. Tarkan’dan zilletin Tarzan’ı çıkartılamaz.

Bilsinler ki, karga bülbülü taklit edeyim derken kendi yürüyüşünü şaşırırmış. Tarkan’dan muhalif bir figür üretme peşine düşenler, tavsiyem, önce onun “kıl oldum abi” şarkısını dinlesinler, ya da “başkası olma kendin ol” şarkısına tereddütsüz kulak versinler.

Herkes kendi işine bakmalı, kendi alanıyla sınırlı kalmalıdır.

Lütfen dikkat buyurunuz

Elindeki 6 yazılı bir kartonu partililere gösteren Bahçeli, 6 muhalefet partisinin oluşturduğu masayı hedef alarak şunları söyledi:

6 rakamına lütfen dikkat buyurunuz, bu rakamı ters çevirdiğimizde tabiatıyla 9 rakamı ortaya çıkar. Mesele bakmak değil, görmek, görüleni tüm berraklığıyla göstermektir. Biz 6’ya bakınca gördüğümüz 6 oktur, yuvarlak masa çevresinde kurulan tuzaktır, tertiptir, tezgahtır, karamsarlıktır, kumpastır, Türkiye’nin sırtına bindirilmek istenen ağır külfettir. 6’yı çevirip 9 rakamına bakınca da gördüğümüz huzurdur, havaya kaldırılan 9 tuğdur, parlayan 9 Işık’tır, sosyal ve ekonomik sorunların süratle geçeceğinin müjdesidir, Cumhur İttifakı’nın 2023’te açık ara öne geçeceğinin simgesidir.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur