Zırhlı aracın çarptığı Abdulgaffar Dayan yaşamını yitirdi

Cizre'de önceki gün evinden çıkarak dersaneye giderken koruma aracının çarptığı Abdulgaffar Dayan isimli öğrenci hastanede yaşamını yitirdi

Zırhlı aracın çarptığı Abdulgaffar Dayan yaşamını yitirdi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde 24 Ocak günü dersaneye giden Abdulgaffar Dayan isimli öğrenciye zırhlı araç çarpmıştı. Ağır yaralanan Dayan, hastaneye kaldırılmıştı.

Ağır yaralanan ve iç kanama geçiren Dayan’ın hayati tehlikesinin bulunduğu ve ameliyata alındığı öğrenilmişti. Haberi duyan Dayan’ın ailesi ve arkadaşları hastaneye akın etmişti. Hayati tehlikesi olan Dayan’ın iki gündür Cizre Devlet Hastanesi’nde tedavi altındaydı.

Duvar’dan Hacı Bişkin, bugün (26 Ocak) öğle saatlerinde Dayan’ın vefat ettiğinin ailesine iletildiğini duyurdu. Dayan’ın akrabaları ve HDP İlçe Örgütü cenazeyi almak için hastaneye gitti. Dayan, bugün Cizre mezarlığına defnedilecek.

Görgü tanıkları “Kazadan sonra olay yerine onlarca zırhlı araç sevk edildi. Aracın çarptığı genç yaklaşık 50 metre Ranger tarafından sürüklendi. Yol trafiğe kapatıldı. Çocuk tam 40 dakika boyunca olay yerinde bekletildi. Bizler hastaneye kaldırmak istedik ancak ambulans gelecek gerekçesiyle izin verilmedi. 50 metre sürüklenmişti. Daha sonra hastaneye kaldırıldı. Çok kötü bir durumdaydı. O kadar sert çarpmıştı ki aracın önü parçalanmıştı” diye anlatmıştı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur