Üretici köylüler Ankara’ya gidiyor

Tüm Üretici Köylüler Sendikası’nın da içinde bulunduğu üretici temsilcileri Tarım ve Orman Bakanlığı önünde basın açıklaması yapmak için Ankara’ya gidiyor

Üretici köylüler Ankara’ya gidiyor

Yaşanan ekonomik krizden etkilenen üretici köylüler, tarımda kullanılan gübre ve ilaçlarda yapılan aşırı zamlardan dolayı üretim yapamayacaklarını dile getirmek ve zamların geri alınmasını istemek için 11 Ocak 2022 salı günü saat 10.00’da Tarım ve Orman Bakanlığı önünde olacaklar.

Tüm Köy Sen Ordu Şubesi yönetim kurulu üyeleri olarak basın açıklamasına katılacaklarını belirten Zekayi Sağra şunları söyledi:

Yaşanan ekonomik kriz katlanamaz oldu. Tarım için olmazsa olmaz olan gübre ve ilaca sürekli zam yapılıyor. Artık tarım yapamaz hale geldik. Mazota yapılan zamlar da katlanılır değil. Sesimizi duyurmak, zamların geri alınmasını talep etmek için sendika genel merkezimiz ve şube yöneticileri olarak, üretici platformlarıyla birlikte Tarım ve Orman Bakanlığı önünde olacağız. Ayrıca Meclis’te partilerin temsilcileriyle de görüşmeler yapacağız. Yaşanan ekonomik sıkıntılardan kurtulmanın birinci koşulu, üreticilerin birliğidir. Sendikamız bu görevi yapmaya çalışıyor. Üreticiler olarak sesimizi birlikte yükseltirsek emeğimize, ürünümüze ve geleceğimize sahip çıkabiliriz.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur