TİP Diyarbakır İl Başkanı’na bıçaklı saldırı: “Faşist saldırılara boyun eğmiyoruz”

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Diyarbakır İl Başkanı Salih Sargın bıçaklı saldırıya uğradı. TİP Diyarbakır, Sargın’a yönelik düzenlenen faşist saldırıyı protesto etti

TİP Diyarbakır İl Başkanı’na bıçaklı saldırı: “Faşist saldırılara boyun eğmiyoruz”

TİP Diyarbakır İl Başkanı Salih Sargın, 5 Ocak Çarşamba günü işten çıkıp evine gittiği esnada, evinin önünde ülkücü faşistlerce bıçaklı saldırıya uğradı. Sargın’ın saldırıyı hafif yaralı şekilde atlattığı bildirildi.

İleri Haber’in haberine göre, TİP üyeleri, Sargın’a düzenlenen faşist saldırıyı protesto etmek için dün (9 Ocak) TİP Diyarbakır İl Örgütü önünde basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, yaşanan saldırı öncesinde bir süredir üniversite öğrencisi olan TİP üyelerinin tehdit edildiği vurgulanırken, TİP’in bu tehditler karşısında mücadelede ısrarlı olduğunun altı çizildi.

Saldırıyı düzenleyen çetelerin Deniz Poyraz’ın katilinden ve HDP Bahçelievler ile binasına saldıran saldırgandan tanındığının ifade edildiği açıklamada, “AKP ve suç ortağı MHP’nin ülkeyi yıkıma sürüklediği ve ülkede yaşayan her bir yurttaş için memleketi daha da yaşanmaz bir hale getirdiği” söylendi.

Bu suç örgütü ile mücadeleden asla vazgeçilmeyeceğinin belirtildiği açıklama şöyle sonlandırıldı:

Diyarbakır gibi mücadelenin kalbinin attığı bir şehirden eli kanlı faşist çete örgütlenmesine bir kez daha sesleniyoruz: Bize sokaklarımızda kurulan pusuları boşa düşüreceğiz. Emekçilerin hayatlarını kâbusa çeviren bu organize suç örgütü ile mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz. Bize tenha sokaklarda pusu kuran bu kirli suç örgütüne karşı bir arada durmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Onlar sokakta pusu kurarken bizler her gün yeniden okullarda, emekçi mahallelerinde, iş yerlerinde var olacağız. Vardık, varız, var olacağız!

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur