Şebnem Köker’in ölümünün baş şüphelisi Timuçin Bayhan hakim karşısına çıktı

3. kattan aşağı düşerek yaşamını yitiren hemşire Şebnem Köker'le aynı dairede bulunan Timuçin Bayhan isimli erkek müebbet hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıktı. Sanık iddiaları reddederken, sanık hakkındaki tutuklama talebi reddedildi

Şebnem Köker’in ölümünün baş şüphelisi Timuçin Bayhan hakim karşısına çıktı

Kadıköy’de geçen Haziran ayında bir pansiyonun üçüncü katından düşerek hayatını kaybeden Şebnem Köker’in ölümüne ilişkin müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan tutuksuz sanık Timuçin Bayhan hakim karşısına çıktı.

DHA’nın haberine göre, Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada şikayetçi olarak Şebnem Köker’in babası Abdullah Köker ile taraf avukatları da yer aldı. Bayhan savunmasında Köker’le sosyal medyadan tanıştıklarını, olay günü Kadıköy’de bir pansiyonda kaldıklarını ve Köker’in kendisinin evli olduğunu bildiğini iddia etti.

Bayhan, olay gecesi Köker’in kaldıkları pansiyonda camın kenarında oturduğunu ve kendisinin ‘Oturma düşersin’ dediğini iddia ederek, “Ben bir ara dalmışım. Dışarıdan çöp kutusuna çöp atılır gibi bir ses geldi. Ben hemen kapıya koştum dışarı çıktı merdivenden yuvarlandı sandım. Kapının kilitli olduğunu görünce camdan aşağı baktım ve onu gördüm. Şebnem Köker’e hiç bir şekilde zarar vermedim. Şebnem Köker’in ciddi sorunları olduğunu biliyordum ve dertleşiyorduk ama böyle bir şey yapacağını düşünmedim. Hiç kimseye ‘Atladı, tutamadım’ demedim. Ben ‘Kızınızı kurtaramadım’ dedim. ‘Özür dilerim’ dedim” diye konuştu

Yalan söylüyorsun

Abdullah Köker ise sanığın ifadelerinin her aşamada farklı olduğunu iddia etti. Baba Köker “Utanmadan bana da ‘Yalan söylüyor’ diyor. Kızımın içki içmesini her an ortaya çıkıyor. Kızım bir kere elinde sahile inerken bira poşeti taşımış mı? Bu kıza saat 23.00’dan sonra bu alkol zerk edildi. Bu cani bu kızı atıyor. Ben üçüncü katta bu kıza çamaşır astıramadım nasıl balkon pervazına otursun” ifadelerini kullandı.

Hangi insan balkondan sırtı dönük aşağı atlar” diye mahkeme başkanına soru soran Köker, “Ben intikamcı bir adam değilim başından beri bir seri katil yaratılıyor. Ben acılı babayım bana ‘Yalan söylüyorsun’ diyor. Bu içeri girse kızım ne geri gelecek bir şey olacak” dedi.

Tanık olarak dinlenen Murat Bal ise gece ses duyduğunu, balkona çıktığında bir kadını yerde gördüğünü ve aşağıya indiğini söyledi. Tanık Bal, “Çok zayıf olsa da nabzı vardı. Ne olduğunu sorduğumda söylemedi. O sırada sanık geldi, ‘Şebnem bu, Şebnem bu’ diye sayıkladı. En son baktığımda nabzı atmıyordu” dedi.

Gitar için inceleme kararı

Maktulün yanında bulunan biblo gitarın ufak bir parçasıyla ilgili hakim, sanığa “Bu gitar sapıyla ilgili ne biliyorsunuz” diye soru sorunca sanık “Bana gelmeden önce ufak bir gitar hediye etmişti. Cam kenarına koymuştuk. Oraya nasıl düştüğü hakkında fikrim yok. Bana kızıp gitarı kırmış da olabilir” dedi. Hakim gitarın geri kalan kısmını sorunca sanık bilmediğini beyan etti.

Müşteki avukatları sanığın tutuklu yargılanmasını talep etti. Avukat Tuğba Torun ise “Şule Çet davası gibi önümüzde çok bariz bir vaka var, önce intihar sonra cinayet olarak değerlendirilen. Şule Çet davası bu davaya ışık tutabilecek önemli bilgiler içermektedir. Düşme açısı çok önemli. Mahkemeden bununla ilgili bir rapor hazırlanmasını talep etmesini istiyoruz. Muhakkak bilirkişi rapor hazırlamalı bu konuda” ifadelerini kullandı.

Avukat Torun söz konusu gitarın geri kalanının nerede olduğunun tespit edilmesinin önemli bir husus olduğuna değinerek “Belki gitarın üzerinde sanığın kanı vardır. Gitar sapı da incelenmeli” dedi. Sanık avukatı ise suçlamayı kabul etmediklerini belirtti.

Tutuklama talebi reddedildi

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti sanık Bayhan’ın tutukluluk talebinin reddine karar verdi. Mahkeme kayıp gitar parçasının akıbetinin sorulması için mevcut pansiyona müzekkere yazılmasına da karar vererek Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek raporların beklenmesine karar verdi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur