İzmir’de tiyatroculardan “AKM, Emniyet’e devredilmesin” eylemi

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nün, Konak'ta bulunan Atatürk Kültür Merkezi'ne taşınacağı yönünde söylentilere karşı İzmir Tiyatroları Derneği, AKM önünde bir basın açıklaması yaptı. Ege Üniversitesi Rektörlüğü'nün, Valilik, Emniyet Müdürlüğü'nün iddialar hakkında açıklama yapılması istendi

İzmir’de tiyatroculardan “AKM, Emniyet’e devredilmesin” eylemi

İzmir’in yerel gazetelerinden olan 9 Eylül gazetesinde geçtiğimiz ay İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’nün, Konak’ta bulunan Atatürk Kültür Merkezi’ne taşınacağı yönünde haberler çıktı. Yerel basında çıkan haberle bu durumun gündeme gelmesinin ardından İzmir Tiyatroları Derneği, AKM önünde bir basın açıklaması yaptı. Derneğin üye yöneticilerinin yanı sıra, açıklamaya tiyatrocular Harun Cici ve Bilgehan Oğuz ile CHP milletvekili Musa Çam da katıldı.

AKM önündeki açıklamayı İzmir Tiyatroları Derneği Başkanı Özgür Başkaya okudu. Yapılan açıklamada konunun gündeme gelmesinin ardından ortaya atılan iddia hakkında Ege Üniversitesi Rektörlüğü’nün, Valilik, Emniyet Müdürlüğü’nün açıklama yapması istendiği ancak bu taleplerin cevapsız bırakıldığı ifade edildi. Açıklamanın sonunda ise geçici de olsa AKM’nin İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edilmesine karşı çıkıldığı vurgulandı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur