İstanbul Havalimanı’nda kargo terminalinin çatısı çöktü

İstanbul Havalimanı'nda Turkish Cargo’ya ait tesisin çatısı biriken kar kütleleri ve fırtına nedeniyle çöktü. Çökme sırasında bir kişinin enkaz altında kaldığını gösteren güvenlik kamerası görüntülerinin sosyal medyada paylaşılmasının ardından açıklama yapan THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, "Olay sırasında çatısında çökme meydana gelen tesisimizde bulunan tek kişi olan güvenlik görevlisi arkadaşımız hiçbir zarar görmemiştir" dedi

İstanbul Havalimanı’nda kargo terminalinin çatısı çöktü

İstanbul’da kar yağışı giderek şiddetini artırırken, sivil havacılık platformu “HavaSosyalMedya®” Twitter hesabından yapılan paylaşımda, İstanbul Havalimanı’nın kargo terminalleri kısmında bir binanın çatısının çöktüğü bildirildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, “İstanbul Havalimanı’nda Turkish Cargo’ya hizmet sunan tesisimizin çatısında biriken kar kütleleri ve fırtına nedeniyle çöküntü meydana gelmiştir. Oluşan durumdan hiçbir çalışma arkadaşımız zarar görmemiştir, süreç yakından takip edilmektedirpaylaşımında bulundu.

Ancak çökme sırasında bir kişinin enkaz altında kaldığını gösteren güvenlik kamerası görüntülerinin sosyal medyada paylaşılmasının ardından THY Basın Müşaviri Yahya Üstün’den bir açıklama daha geldi.

“Olay sırasında çatısında çökme meydana gelen tesisimizde bulunan tek kişi olan güvenlik görevlisi arkadaşımız hiçbir zarar görmemiştir” diyen Üstün, olay sırasında tesiste bulunan güvenlik görevlisinin fotoğrafını paylaştı.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi de Twitter hesabından konuya ilişkin yaptığı paylaşımda, “GEÇİCİ TESİSİMİZDE meydan gelen bu olayın kargo operasyonumuza bir etkisi olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Cihan: “Açıkça yalan söylüyorlar”

Gazeteci Metin Cihan, Twitter’dan özel mesaj ile kendisine iletilen güvenlik kamerası görüntülerini paylaşarak “görüntülerden anlaşıldığı üzere thy yönetimi adına @yhyustun ve @BilalEksiTHY açıkça yalan söylüyorlar. ne personeli ne müşteriyi düşünüyorlar. yalanlarının ortaya çıkacağını bilmeyecek kadar vasıfsız ya da bunu umursamayacak kadar utanmazlar” ifadelerini kullandı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur