Eşini öldürmeye çalışan erkek üniformaya sığındı: “Şerefli Türk polisiyim”

Ankara'da evli olduğu Sevginur Aktaş’ı katletmeye çalışarak ağır yaralayan polis Müslüm Aktaş'ın yargılandığı dava görüldü. Müslüm Aktaş, “Ben masumum. Vatan sevgisi ile görevini yapan namuslu ve şerefli bir Türk polisiyim” diye savunma yaptı

Eşini öldürmeye çalışan erkek üniformaya sığındı: “Şerefli Türk polisiyim”

Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi’nde anestezi teknikeri olarak çalışan Sevginur Aktaş’ı katletmeye çalışan ve Sevginur Aktaş’ın engelli kalmasına neden olan fail Müslüm Aktaş’ın tutuklu yargılandığı davanın duruşması Ankara 35. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Müslüm Aktaş duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, taraf avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu.

Tutuklu yargılanan fail “eşe karşı öldürmeye teşebbüs”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “eşe karşı nitelikli cinsel saldırı”, “eşe karşı kasten yaralama” suçlarından 75 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Savcı “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan beraat istedi

Duruşmada Sevginur Aktaş’ın komşuları tanık olarak dinlendi. Ardından iddia makamı mütalaasını tekrarlayarak, failin “eşi kasten öldürmeye teşebbüs”, “cinsel saldırı” ve “kasten yaralama” suçlarından 34 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. İddia makamı failin “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan ise beraatini istedi.

“Namuslu ve şerefli bir Türk polisiyim”

Mütalaaya karşı savunma yapan fail, mesleğinin arkasına sığınarak, “Ben masumum. Vatan sevgisi ile görevini yapan namuslu ve şerefli bir Türk polisiyim. Bana her türlü iftirayı attılar” dedi.

Müslüm Aktaş’ın avukatının mütalaaya karşı savunma hazırlamak için süre talep etmesi nedeniyle mahkeme heyeti, davayı erteledi.

Ne olmuştu?

Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesinde anestezi teknikeri olarak çalışan Sevginur Aktaş, 13 Eylül 2020’de, evinde yaralı bulundu ardından hastaneye kaldırıldı. Sevginur Aktaş’ın intihar ettiğini öne süren evli olduğu polis Müslüm Aktaş ise tutuklandı. Sevginur Aktaş, yoğun bakımdan çıktıktan sonra polise verdiği ifadesinde intihar etmediğini, kendisini Müslüm Aktaş’ın katletmek istediğini söyledi.

Sevginur Aktaş, tedavisi tamamlandıktan sonra tekerlekli sandalye ile taburcu edilirken, fail Müslüm Aktaş hakkında, “eşe karşı öldürmeye teşebbüs”, “kişi hürriyetinden yoksun kılma”, “eşe karşı nitelikli cinsel saldırı”, “eşe karşı kasten yaralama” suçlarından 75 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Failin yargılandığı dava Ankara 35. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülüyor.

Önceki duruşmalarda mahkemeye sunulan Adli Tıp Kurumu (ATK) raporunda Sevginur Aktaş’ın işitme duyusunun sağ kulakta ileri derece azaldığı, sağ göz görme duyusunu büyük oranda kaybettiği ve engel oranının yüzde 59 olarak belirlendi.

Kaynak: DHA

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur