Esenyurt’ta Suriyelilere yönelik ırkçı saldırı

İstanbul Esenyurt'ta Bağlarçeşme Caddesi'nde "Burası Suriye değil Türkiye!" sloganı atan bir grup ırkçı saldırgan, Suriyelilerin işlettiği bir dükkâna saldırdı. Saldırının ardından yedi kişi gözaltna alındı

Esenyurt’ta Suriyelilere yönelik ırkçı saldırı

AA’nın haberini aktaran Independent Türkçenin haberine göre İstanbul Esenyurt’ta Bağlarçeşme Caddesi’nde öğrenilemeyen bir sebepten dolayı Suriyelilerle diğer mahalle sakinleri arasında bir kavga başladı. “Burası Suriye değil Türkiye!” sloganı atan bir grup ırkçı saldırgan, Suriyelilerin işlettiği bir dükkâna saldırdı. Saldırganların kepenkleri kırmasının ardından polis de intikal etti ve 7 kişi gözaltına alındı.

Konuyla ilgili İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada şunlar dendi:

Meydana gelen ‘Genel Güvenliğin Tehlikeye Sokulması’ olayı nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğümüzce yürütülen çalışmalarda 4’ü Suça Sürüklenen Çocuk olmak üzere 7 şüpheli yakalanmış, diğer şahısların yakalanması için çalışmalar devam etmektedir. Konuyla ilgili adli soruşturma başlatılmıştır.

“Ümit Özdağ ve benzerlerine yazıklar olsun!”

Saldırının ardından Twitter hesabından açıklama yapan İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, “Yabancı düşmanlığı üzerinden oy avcılığı yapmaya çalışan Ümit Özdağ ve benzerlerine yazıklar olsun!” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur