Bu da Soylu’nun 15 Temmuz ekibinden: Cinayetten tutuklandı, pandemi nedeniyle salındı, şimdi de bir kadını sevgilisi olmazsa öldürmekle tehdit ediyor

Petek Damla Demirkaya isimli kadın Twitter hesabından paylaştığı açıklama ile Muhammed Kaplan isimli erkek tarafından ölümle tehdit edildiğini söyledi. Kaplan, 15 Temmuz'da Soylu'nun talimatıyla TRT'ye giden faşist çetenin içinde yer alıyor

Bu da Soylu’nun 15 Temmuz ekibinden: Cinayetten tutuklandı, pandemi nedeniyle salındı, şimdi de bir kadını sevgilisi olmazsa öldürmekle tehdit ediyor

Petek Damla Demirkaya isimli kadın Twitter hesabından paylaştığı açıklama ile Muhammed Kaplan isimli erkek tarafından ölümle tehdit edildiğini söyledi.

Kendisini sevgili olmaya zorlayan Kaplan’ın cimayet suçundan 4 yıl hapiste kaldığını ve pandemi nedeniyle salıverildiğini söyleyen Demirkaya, uzaklaştırma kararını defalarca ihlal eden Kaplan’ın tutuklanmasını istedi.

Ayrılmak isteyince tehdit etti

Kaplan ile arkadaş ortamında tanışarak sevgili olduklarını ancak sürekli silahla gezmesinden dolayı ayrılmak istediğini ifade eden Demirkaya, “Ben ayrılmak isteyince herşey daha da kötüleşmeye bailadı. Önce yakın arkadaşlarımı tehdit etmeye başladı. Evimin önünde sürekli arabayla dolanmaya başladı. Aileme ve bana zarar vereceğini söylediği için korktum ve ilişkiye devam ettim” dedi.

Kayseri’ye gittim orada da buldu

Üniversite için Kayseri’ye taşınan Demirkaya, burada tehditlere maruz bırakıldı. Yurdunun önüne gelen Kaplan tarafından silah zoruyla aracı bindirildiğini söyleyen Demirkaya, ailesini ve kendisini ölümle tehdiy eden Kaplan hakkında yeniden şikayetçi oldu.

15 Temmuz ve Soylu bağlantısı

Demirkaya, açıklamasında Muhammet Kaplan için “15 Temmuz olaylarında mafyacılık oynayan insanlardan biri” nitelemesinde bulundu. 15 Temmuz darbe girişiminde dönemin Çalışma Bakanı Süleyman Soylu TRT binasını korumak için, Ayhan Bora Kaplan liderliğindeki faşist çeteden yardım istediği ortaya çıkmıştı. Muhammet Kaplan’ın da, Aleyne Çakır cinayeti şüphelisi Ümit Can Uygun gibi bu çevreden olduğu ortaya çıktı.

Cinayet hükümlüsü

Muhammet Kaplan, 2016 yılında Mahfuz Tatar’ı öldürmek suçlaması ile tutuklanmış ve ceza evine gönderilmişti. 4 yıl hapis yatan Kaplan, pandemi nedeniyle salı verilmişti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur