Bahçeli’nin hedefinde Enes Kara eylemleri vardı: “Bizim derdimiz tarikat ve cemaatlerden ziyade dinimize yönelik suçlamalardaki sinsiliktir”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Enes Kara'nın intiharının ardından gösterilen tepkileri, yapılan eylemleri ve Sezen Aksu'yu hedef aldı

Bahçeli’nin hedefinde Enes Kara eylemleri vardı: “Bizim derdimiz tarikat ve cemaatlerden ziyade dinimize yönelik suçlamalardaki sinsiliktir”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Enes Kara’nın intiharının ardından gösterilen tepkileri, yapılan eylemleri ve Sezen Aksu’yu hedef aldı. Enes Kara’nın intiharının muhalefet tarafından istismar edildiğini söyleyen Bahçeli, tarikat ve cemaatlerin hayatın olağan akışı içerisinde bir gerçeklik olduğunu ve bununla bir dertlerinin olmadığını söyledi. Yakın dönemde devletin öğrencilerin barınma ihtiyacı için önemli adımlar attığını iddia eden Bahçeli, eylemleri katılanları da marjinal ilan etti.

Bahçeli’nin konuşmasında öne çıkanlar şöyle:

“Kolektif bir saldırı ve tahakküm vasıtası haline getirildi”

Bizim burada üzerinde durmak istediğimiz asıl mevzu söz konusu intihar olayının özellikle menfur bir siyasi hesaplaşmaya konu edilerek, muhafazakâr ve mütedeyyin insanlarımıza karşı husumetle perçinlenmiş intikam aracına dönüştürülmesidir. Bu doğru değildir, insani değildir, vicdani hiç değildir. Yüreğimizin sızladığı bir intihar olayı üzerinden fırsatçılık yaparak inancımızı tahrip etmeye kadar dillerini uzatanlar bir defa samimiyet iflası yaşayan ilkesizlerdir. CHP’nin ve malum yoldaş medyasının sürekli gündemde tuttuğu Enes Kara intiharı kolektif bir saldırı ve tahakküm vasıtası haline getirilmiştir.

“Bizim derdimiz tarikat ve cemaatlerle değil”

Tarikat ve cemaatler, devletle rekabete meyletmedikten, devleti ele geçirme hatasına düşmedikten sonra, sosyolojik bir realite olarak hayatın olağan akışı içinde var olmaya devam edeceklerdir. Bizim derdimiz ve sorun ettiğimiz konu tarikat ve cemaatlerden ziyade yüce dinimize yönelik suçlamalardaki sinsiliktir.

Devletin en temel görevlerinden birisi de öğrenci yurtları inşa ederek evlatlarımızın barınma ihtiyaçlarını köklü çözümlerle buluşturmaktır. Kaldı ki son yıllarda bu alandaki sevindirici ve ümit verici gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Yine de marjinal kesimlerin, öğrenci kisvesine bürünmüş bölücü ve yıkıcı odakların yurt sorunu üzerinden istismar kampanyası yürüttükleri bilinen bir gerçektir.

Merhum Enes Kara’nın böyle bir sorununun olmadığı, devlet yurdunda kalmak için herhangi bir müracaatının da bulunmadığı yapılan açıklamalarla sabittir. Geride kalan bir hafta boyunca asıl nedeni karanlıkta kalan bir intihar olayı üzerinden inançlarımıza saldıranlar, sanki ilk kez bir intihar yaşanmış gibi manevi değerlerimizi karalama yarışına girenler art niyetlidir, marazi maksatlarıyla yakalarını ele vermişlerdir.

Sezen Aksu da hedefte

Bahçeli konuşmasının sonunda AKP’ye yakınlığıyla bilinen Milli Bekâ Hareketi’nin tehdit ettiği Sezen Aksu’yu da hedef alarak “Serçeysen serçeliğini bil, sakın kuzgunluğa heves etme” dedi. Bahçeli’nin sözleri şöyle:

Yazdığı ucube bir şarkının sözleri arasında, Hz. Adem ile Hz.Havva’ya cahil diyen sorumsuz ve şuursuz bir sanatçının alamet olarak bindiği sefalet ve rezalet hali dünyevi kıyameti olan cehalet çukurunun açık seçik bir numunesidir. Bu sanatçıya diyorum ki, serçeysen serçeliğini bil, sakın kuzgunluğa heves etme. Bu tiplerin kafaları arızalı, kalpleri taşlı ve dikenlidir.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur