Babası Enes’i haklı çıkardı: Oğlunu intihara sürükleyen cemaat yurdunu savundu

Enes Kara’nın babası Mehmet Kara, yaşananları anlattı. Mehmet Kara, oğlunu intihara sürükleyen cemaat yurdunu savundu

Babası Enes’i haklı çıkardı: Oğlunu intihara sürükleyen cemaat yurdunu savundu

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara, cemaat yurdunda yaşadığı baskılardan ve yaşadığı gelecek kaygısından dolayı hayatına son vermişti. Enes Kara’nın babası Mehmet Kara, yaşananları anlattı. Mehmet Kara, oğlunu intihara sürükleyen cemaat yurdunu savundu.

TELE 1’den Fırat Yeşilçınar’a konuşan Enes Kara’nın babası Mehmet Kara, yaşananları anlattı. Kendisinin 25 yıldır cemaat içerisinde olduğunu söyleyen baba Mehmet Kara şunları söyledi:

Sürekli telefonla oynuyordu. İçine kapanık birisiydi. Fazla konuşmazdı. Çevresiyle falan da konuşmazdı. Videosunu izledim. Kaldığı yer güzel insanların kaldığı yer. Talebelerin kaldığı yer. Orada kalmasını tavsiye ettim. Devlet yurdunda başvuru yapmadık. Durumumuz iyi. Manevi olarak ahiretine faydası olsun istedim. Ben 25 yıldır Risale-i Nur okuyorum. Bir zararını görmedim. Ben bu cemaatin 25 yıldır içindeyim. Kaldığı yerde hiçbir sorun yoktu. Sürekli arkadaşlarıyla iletişim halindeydik. Birkaç ay kalır sonra alışır dedim. Cenazeyi aldık şu an dönüyoruz Hatay’a. Biz kimseden şikayetçi değiliz. Olaydan sonra durumunu daha iyi anladık.

Görgü tanığı site içerisindeki bütün evlerin Nur Cemaatine ait olduğunu söyledi

Olayın yaşandığı an bina önünde olan bir görgü tanığı, “8 katlı bir binadan atlamış. Binanın olduğu yer bir site. 15 yıldır Nur Cemaati burada bu çalışmaları yapıyor. Site içerisindeki bütün evler onlara ait” dedi.

Oğlunu intihara sürükleyen cemaat yurdunu savundu

Baba Mehmet Kara’ya ulaşan TELE 1 Web Müdürü Fırat Yeşilçınar, o görüşmenin detaylarını canlı yayında anlattı.

Babanın görüşme sırasına çok rahat olduğunu belirten Yeşilçınar, ailenin aldığı kararın herhangi bir şikayette bulunmamak yönünde olduğunu aktardı. Yeşilçınar, “Baba olayın yaşanmasından muzdarip değildi zaten. Pişmanlık yoktu. Zaten ölmeden hemen önce anne ve halayla da görüşme yaparak sıkıntılı olduğunu anlatmış. Asıl kritik nokta, bir görgü tanığı var orada. Enes ölmeden önce yanında birisi varmış. FETÖ’de gördüğümüz yapılanmayı burada da görüyoruz. Bir tabela yok ama bölge tamamen cemaate ait. Baba diyor ki, ‘Ben bir süre kalınca alışır sandım’ fakat sonucu çok ağır oldu” diye konuştu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur