Aydınlık’ın hedef gösterdiği Uğur Özkan Kültür Evi faaliyetlerine devam edecek

Aydınlık gazetesinin hedef gösterdiği Uğur Özkan Çocuk Kültür Evi Derneği'nin üyeleri, basın açıklaması düzenleyerek, "Derneğimiz dört yılı aşkın süredir çocuklarla beraber, çocukların yararına işler yapmıştır ve yapmaya devam edecektir" dedi

Aydınlık’ın hedef gösterdiği Uğur Özkan Kültür Evi faaliyetlerine devam edecek

Suruç’ta katledilen Uğur Özkan anısına açılan Uğur Özkan Çocuk Kültür Evi Derneği, Aydınlık gazetesinin provoke edici haberlerine hedef oldu.

Yapılan hedef gösterici haberlere dair düzenlenen basın açıklamasında konuşan dernek başkanı Resul Çatar, 11 Kasım 2017 yılında açılan kültür evinin çocukların ve halkın gelişimi, bilimsel ve kültürel yönden ilerlemesine katkıda bulunmak, bu konuda çalışma yapanların eserlerini ve çalışmalarını topluma kazandırmak-tanıtmak için her türlü sosyal, kültürel, fikri, sanatsal ve sportif faaliyetlerde bulunduklarını söyledi.

ETHA’nın haberine göre Çatar, “Derneğimizi kriminalize etmek amacıyla yapıldığı açıkça belli olan yayınlara karşı halkımızı bu tür haberlere itibar etmemeleri noktasında duyarlı olmaya çağırıyor, haber değeri bile taşımayan provakatif yayınlarıyla derneğimizi hedef olarak gösteren Aydınlık gazetesini kınıyoruz. Ayrıca, derneğimizi açık bir şekilde hedef alan Aydınlık gazetesine karşı gerekli hukuki işlemleri başlattığımızı kamuoyuna duyuruyoruz” dedi.

“Çocukların yararına işler yapmaya devam edeceğiz”

Derneğin faaliyetlerine devam edeceğini vurgulayan Çatar, “Derneğimiz dört yılı aşkın süredir çocuklarla beraber, çocukların yararına işler yapmıştır ve yapmaya devam edecektir. Çocuk kahkahalarının dünyaya yayıldığı, barış, kardeşlik ve özgürlük dolu günler için emek veriyoruz. Bu düşleri paylaşan ve bizlerle dayanışma gösteren demokrasi güçlerine, dost kurum ve kuruluşlara gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur