Adalet Bakanlığı, bir cinsel saldırı olayındaki ihmali nedeniyle tazminat ödemeye mahkum edildi

Adalet Bakanlığı'na, bir cinsel saldırı olayındaki ihmali nedeniyle açtıkları davayı kazandıklarını duyuran Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği, "Ordu'da 20 yaşındaki balerin Ceren Özdemir'i katleden failin de, açık cezaevinden kaçtığını hatırlatırız. İhmalleriyle kadınları açık hedef haline getirenler, hesap vermelidir. Üşenmeyeceğiz, hesap soracağız, mahkum ettireceğiz. Devlet sorumluluklarını yerine getirmek zorunda" açıklamasını yaptı

Adalet Bakanlığı, bir cinsel saldırı olayındaki ihmali nedeniyle tazminat ödemeye mahkum edildi

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği, Adalet Bakanlığı’na, bir cinsel saldırı olayındaki ihmali nedeniyle açtıkları davayı kazandıklarını duyurdu.

Gölpazarı Açık Cezaevinden izinli çıkıp firar eden şahıs, bölgeye yakın bir alanda ormana saklanmış, saklandığı yerde, üniversite sınavına hazırlanmak için köyden kent merkezine giden genç kadını takip etti, cinsel saldırıda bulunmuştu.

Olaydaki ihmali nedeniyle Adalet Bakanlığı’na tazminat davasını açan Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği, Sakarya 1. İdare Mahkemesinde görülen davada mahkeme heyetinin Adalet Bakanlığı’nı suçlu bulup tazminat ödemeye mahkum ettiğini duyurdu.

Dernek, sosyal medya hesabında bu emsal kararı duyurduktan sonra “Ordu’da 20 yaşındaki balerin Ceren Özdemir’i katleden failin de, açık cezaevinden kaçtığını hatırlatırız. İhmalleriyle kadınları açık hedef haline getirenler, hesap vermelidir. Üşenmeyeceğiz, hesap soracağız, mahkum ettireceğiz. Devlet sorumluluklarını yerine getirmek zorunda” açıklamasını yaptı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur