Abu Dabi’yi vuran Husiler: “BAE, Yemen’e karşı saldırganlığı tırmandırdığı sürece güvensiz bir devlet olacak”

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) polisi, başkent Abu Dabi'de düzenlenen şüpheli İHA saldırısında 3 kişinin öldüğünü, 6 kişinin yaralandığını duyurdu. Saldırıyı Yemenli Husi güçleri üstlendi. Yemen Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Yahya Seri, “BAE, Yemen'e karşı saldırganlığı tırmandırdığı sürece güvensiz bir devlet olacak” dedi

Abu Dabi’yi vuran Husiler: “BAE, Yemen’e karşı saldırganlığı tırmandırdığı sürece güvensiz bir devlet olacak”

BAE’nin resmi ajansı WAM’ın haberine göre, Abu Dabi’deki Musaffah bölgesine insansız hava aracı (İHA) ile saldırı düzenlendi. Saldırının üç yakıt tankerinde patlamaya neden olduğu kaydedildi.

Abu Dabi polisi, İHA saldırısında biri Pakistanlı, ikisi Hindistanlı olmak üzere üç kişinin hayatını kaybettiğini, altı kişinin yaralandığını açıkladı.

Patlama sonrasında, BAE ulusal petrol şirketi ADNOC ile Abu Dabi Uluslararası Havalimanı yakınında yangın çıktığı aktarıldı.

Saldırıyı Husiler üstlendi

Abu Dabi’ye yönelik İHA saldırılarını Yemenli Husi güçleri üstlendi.

Yemen Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Yahya Seri, Husilere ait El-Mesire televizyonuna verdiği demeçte, “BAE’nin derinliklerine düzenlenen bir askeri saldırı hakkında ilerleyen saatlerde açıklama yapacağını” duyurdu.

Seri, ilerleyen saatlerde Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, ABD-Suudi Arabistan-BAE’nin Yemen’e yönelik saldırılarına misilleme olarak “özel ve başarılı” bir askeri operasyon düzenlediklerini belirterek “Silahlı Kuvvetler, Dubai ve Abu Dabi havaalanlarını, Abu Dabi Mussafah’daki petrol rafinerisini ve bir dizi önemli ve hassas BAE bölgesi ve tesisini hedef aldı” dedi ve ekledi: “BAE, Yemen’e karşı saldırganlığı tırmandırdığı sürece güvensiz bir devlet olacak.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur