Öğrencisini darp eden öğretmen serbest bırakıldı: “Ali Rıza Yücel tutuklansın”

Aksaray'da, bir ortaokulda matematik öğretmeni Ali Rıza Yücel, koridora çıkardığı öğrencisi T.K.'yi darp etti. T.K'nin 10 gün iş göremez raporu aldığı belirtilirken Ali Rıza Yücel açığa alındı. Gözaltına da alınan Yücel, adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı

Öğrencisini darp eden öğretmen serbest bırakıldı: “Ali Rıza Yücel tutuklansın”

Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde, 14 Aralık günü, öğretmen Ali Rıza Yücel, ders sırasında 5. sınıf öğrencisi T.K.’yi sınıftan çıkartıp koridorda tokat ve yumruklarla dövdü, boğazını sıktı. Gürültüyü duyan başka sınıftaki teknoloji tasarım öğretmeni Gülcan Ünlü, koşarak gidip dayak yiyen öğrenci T.K.’yi meslektaşı Ali Rıza Yücel’in elinden kurtardı. Daha sonra diğer sınıftaki öğretmenler de çıkıp öğrenciyi alt kata indirdi. Şiddet anı ise güvenlik kamera kayıtlarına yansıdı.

Öğretmen açığa alındı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenin açığa alındığını belirterek, “İlimiz Ortaköy İlçesi Şehit Salih Aksu Ortaokulu’nda görev yapan öğretmen Ali Rıza Y.’nin öğrencimizi darp ettiği olay ile ilgili Valiliğimizce öğretmen derslerden el çektirilmiş olup, adli ve idari soruşturma devam etmektedir” denildi.

Serbest bırakıldı

DHA’da yer alan habere göre Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı, öğretmen Ali Rıza Yücel’in öğrenciye uyguladığı şiddetin ardından gözaltına alındığını ve çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldığını duyurdu. Öğretmen Ali Rıza Yücel’in 1 gün gözaltında tutulduğu belirtilen açıklamada şöyle denildi:

14/12/2021 tarihinde Ortaköy Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatıldığı, şüpheli öğretmenin gözaltına alındığı, bir gün gözaltı tedbirleri uygulanan şüpheli hakkında sevk üzerine Ortaköy Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol kararı uygulanmıştır. Soruşturma süreci Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından titizlikle yürütülmektedir.

Oğlunun aldığı darbeler sonucu 10 gün iş göremezlik raporu aldığını belirten Duran K., “Hastaneden 10 gün darp raporu aldık ve savcılığa öğretmen hakkında suç duyurusunda bulunduk. Bu nasıl bir öğretmen. Bu yaştaki bir çocuğu öldüresiye dövmesi aile olarak bizleri derinden yaraladı” diye konuştu.

“Bu öğretmen başka okulda yine yapar”

Torunu T.K.’nin şiddete uğradığını öğrenip okula gelen dedesi Selahattin K., şunları söyledi:

Torumun şiddete uğradığını öğrenince, durumu öğrenmek için okula geldim. Biz çocuklarımızı eğitim alsınlar diye okula gönderiyoruz. Bu öğretmene gereken ceza verilsin. Benim torunuma yaptı. Bu öğretmen başka okulda yine yapar. Bu hocanın başka vukuatı varmış.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur