MHP’liler Alparslan Türkeş Vakfı’na gitti: “Sizi uyarmaya geldik, Ülkücülerin nefesi ensenizde olacak”

MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ'un da içinde bulunduğu bir grup, vakfın merkezine giderek tehditlerine devam etti. Vakfın içindekilere "Buraya sizi uyarmaya geldik" diyen Baştuğ, Bahçeli'nin sözlerini tekrarlayarak "Ülkücülerin nefesi ensenizde olacak" dedi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ise bugün Twitter hesabı üzerinden yayımladığı açıklamada "Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı" adında alternatif bir vakıf kurulacağını duyurdu

MHP’liler Alparslan Türkeş Vakfı’na gitti: “Sizi uyarmaya geldik, Ülkücülerin nefesi ensenizde olacak”

MHP’lilerin İYİ Parti’ye yakın Alparslan Türkeş Vakfı’nın Alparslan Türkeş anmasına yaptığı saldırıdan sonra gerginlik devam ediyor. Devlet Bahçeli’nin Mansur Yavaş’ı tehdit ederek “Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında bir ülkücü nefes vardır” demişti.

Bugün ise MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ’un da içinde bulunduğu bir grup, vakfın merkezine giderek tehditlerine devam etti. Vakfın içindekilere “Buraya sizi uyarmaya geldik” diyen Baştuğ, Bahçeli’nin sözlerini tekrarlayarak “Ülkücülerin nefesi ensenizde olacak” dedi.

Baştuğ, vakfın önünde Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir aracı göstererek “Büyükşehir, sizi kullanarak camiamız üzerinden oyun oynamaya çalışıyor. Buna izin vermeyeceğiz. CHP’li belediyeye ait bir aracın burada ne işi var” dedi.

MHP, alternatif vakıf kuruyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ise bugün Twitter hesabı üzerinden yayımladığı açıklamada “Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı” adında alternatif bir vakıf kurulacağını duyurdu.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur