İHA’dan Sarıkaya’ya rötarlı kınama: Saldırıdan üç gün sonra, olay basına yansıyınca…

Haber Türk yazarı gazeteci Muharrem Sarıkaya'nın İhlas Haber Ajansı muhabiri Ahmet Demir'e tokat atmasının ardından İHA'dan da kınama mesajı geldi. Ancak Sarıkaya'nın saldırısı üç gün önceydi. Yani İHA, olay ortaya çıkana kadar saldırıyı duyurmadı

İHA’dan Sarıkaya’ya rötarlı kınama: Saldırıdan üç gün sonra, olay basına yansıyınca…

Habertürk yazarı gazeteci Muharrem Sarıkaya Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile röportaj yaptığı sırada ses bağlantısını kurmaya çalışan İhlas Haber Ajansı Muhabiri Ahmet Demir’e tokat attı. Görüntülerin ortaya çıkmasıyla Sarıkaya da, o sırada istifini bozmayan Şahin de büyük tepki aldı.

Tepkiler artınca İHA da bir açıklama yayımlayarak Muharrem Sarıkaya’nın saldırısını kınadığını açıkladı ve Sarıkaya’ya dava açacaklarını bildirdi.

T24’te yer alan habere göre ilgili yayın 3 gün önce yapıldı. Yani Sarıkaya’nın saldırısının üzerinden üç gün geçmesine rağmen görüntülerin ortaya çıktığı bugüne kadar İHA’dan herhangi bir açıklama ya da haber gelmemişti. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından tepkiler de artınca İHA abonelerine saldırının haberini geçti. Sonrasında da akşam saatlerinde bu açıklamayı girdi.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur