Gözaltına alınan Halk TV muhabiri Hazar Dost serbest bırakıldı

Halk TV muhabiri Hazar Dost, haber takibi için gittiği Antalya'da gözaltına alındı

Gözaltına alınan Halk TV muhabiri Hazar Dost serbest bırakıldı

halktv.com.tr muhabiri Hazar Dost, Antalya Kepez’de tarikat yurdunda bir öğrencinin öldürülmesi sonrası haber takibi için bu sabah Antalya’ya gitti. Hazar Dost, uçaktan indikten sonra Antalya Havalimanı’nda gözaltına alındı. Polis, gözaltı gerekçesi hakkında ‘bilgilerinin olmadıklarını’ söyledi.

Yaptığı haber nedeniyle ifadesi alındı

Halk TV’nin haberine göre, bir süre Antalya Havalimanı’nda bekletilen Hazar Dost, ifadesi alınmak üzere adliyeye götürüldü. Hazar Dost, daha önce haberini yaptığı Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı Volkan Er’in şikayeti nedeniyle gözaltına alındı.

“Emniyet Müdür Yardımcısı polisi dövdü, soruşturma açılmadı: Sen benim kim olduğumu biliyor musun?” başlıklı haberi nedeniyle Volkan Er’in ‘soruşturmanın gizliliği ve iftira’ suçlamasıyla şikayetçi olduğu öğrenildi.

Şu sıralarda Antalya Adliyesi’nde ifade veren Hazar Dost’a daha önce bu şikayetle ilgili herhangi bir bildirimde bulunulmadı, ifadeye çağrılmadı.

Antalya Adliyesi’nde savcıya ifade veren Hazar Dost, daha sonra serbest bırakıldı. Şikayet nedeniyle bir bilgilendirme yapılmadığını söyleyen Hazar Dost, kendisine tebligat da gelmediğini aktardı.

Çıkarılan yakalama kararında, tarih bulunmadığını belirten Hazar Dost, polis tarafından aranarak bilgi verilmediğini de söyledi.

Hazar Dost, uçağın Antalya Havalimanı’na iniş yapmasının ardından uçaktaki görevlinin “Hazar Dost öne gelebilir misin” anonsuyla gözaltı işleminin başladığını söyledi. Polisin kimliğini almasının ardından açıklama yapmadan “Bizimle beraber geliyorsun” dediğini, bir süre havalimanında bekledikten sonra Antalya Adliyesi’ne giderek savcıya ifade verdiğini belirtti.

Hazar Dost, savcıya verdiği ifadede haberinin arkasında olduğunu, hiç kimseye iftira atmadığını belirtti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur