Faiz indirimine muhalefet yine affedilmedi: Lütfi Elvan görevden alındı, yerine Nureddin Nebati atandı

Tayyip Erdoğan'ın AKP grup toplantısında faizlerin indiriminin süreceğine ilişkin yaptığı konuşmayı "alkışlamamasıyla" gündeme gelen ve faiz indirimine "içeriden muhalefet" eden Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan görevden alındı. Yerine ise yardımcısı Nureddin Nebati atandı

Faiz indirimine muhalefet yine affedilmedi: Lütfi Elvan görevden alındı, yerine Nureddin Nebati atandı

Tayyip Erdoğan’ın AKP grup toplantısında faizlerin indiriminin süreceğine ilişkin yaptığı konuşmayı “alkışlamamasıyla” gündeme gelen ve faiz indirimine “içeriden muhalefet” eden Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan görevden alındı. Yerine ise yardımcısı Nureddin Nebati atandı.

Beklenen oldu

Nebati, Elvan’ın Erdoğan’ı “alkışlamayarak” gösterdiği muhalefetin ardından Twitter hesabından yaptığı zincirle faiz indirimlerini neden devam etmesi gerektiğini açıklamıştı. Elvan yerine Nebati’nin bu açıklamaları yapması da kamuoyunda Nebati’nin yakın zamanda Elvan’ın yerini alacağına dair beklenti yaratmıştı.

“Görevden affını isteyen…”

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda ise “Görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan’dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin Nebati, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 104’üncü ve 106’ncı maddeleri gereğince atanmıştır” ifadeleri yer aldı.

Nureddin Nebati kimdir?

Nureddin Nebati, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yakınlığıyla anılıyor. Berat Albayrak’ın “görevden affını istemesinin” ardından Nebati ile görüşmesindeki fotoğraf da gündeme gelmişti. Bunun yanı sıra MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. Nebati hâlâ MÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu’nda yer alıyor. İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, TÜGVA, Önder, Utesav üyelikleri bulan Nebati, aynı zamanda Ümmetin Temsilcileri Vakfı’nın da yönetim kurulunda yer alıyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur