Edirne’ye turist olarak gelen iki Yunanistanlı askeri yasak bölgeye girdikleri gerekçesiyle gözaltında

Yunanistan'dan Edirne'ye turistik amaçlı gelen Dedeağaç Emniyet Müdürlüğü'nde çalışan bir polis ve kız arkadaşı, askeri yasak bölgeye girdikleri gerekçesiyle gözaltına alındı

Edirne’ye turist olarak gelen iki Yunanistanlı askeri yasak bölgeye girdikleri gerekçesiyle gözaltında

Yunanistan’dan Edirne’ye kız arkadaşı ile birlikte turistik amaçlı gelen ve Dedeağaç Emniyet Müdürlüğü’nde polis memuru olarak görev yaptığı belirtilen Valasoudis Manolis, askeri yasak bölgeye girdiği gerekçesiyle jandarma tarafından gözaltına alındı.

DHA’nın haberine göre, Yunanistan’ın Dedeağaç kentinde görevli polis memuru Valasoudis Manolis ve ismi açıklanmayan kız arkadaşı turistik amaçla Edirne’ye geldi. Özel otomobili ile gezen çiftin, sınıra yakın olan Doyran köyü yakınlarında askeri yasak bölgeye girdiği gerekçesiyle jandarma tarafından gözaltına alındığı ve Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürüldükleri bildirildi.

Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Yunan polis memuru Manolis ve kız arkadaşının üzerindeki cep telefonları ve materyalleri incelemeye alındığı, olayla ilgili soruşturma sürdüğü kaydedildi.

Casusluk suçlamasıyla tutuklanan İsrailli çift serbest bırakıldı; Bennett, Erdoğan’a teşekkür etti

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur