Çocuk istismarı faili Volkan Kabak’ın yargılandığı dava 2 Mart’a ertelendi

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinin bir semti İkitelli'de çocuğa yönelik istismarda bulunan; yargı ve polis tarafında korunan Volkan Kabak'ın yargılandığı davanın ikinci duruşması Bakırköy Adliyesi'nde görüldü. Kabak'ın ev hapsi adli kontrolünün devam edilmesine karar verilerek dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için dava 2 Mart tarihi saat 13.40'a ertelendi

Çocuk istismarı faili Volkan Kabak’ın yargılandığı dava 2 Mart’a ertelendi

Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada istismara uğrayan çocuğun avukatları, ailesi ve istismar faili Volkan Kabak’ın avukatı hazır bulundu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da davaya müdahil oldu. Bakanlığın avukatı da bu duruşmada bulundu. Çocuk istismarı faili Volkan Kabak ise duruşmaya SEGBİS ile katıldı.

Bugünkü duruşmada çocuğun psikiyatri muayenesi için iki hastaneden dosya sunulması istendi. Failin avukatının sunduğu kayıtların çözümlemesinin yapılacağı belirtildi.

Çocuğun avukatları tarafından Volkan Kabak’ın mahkemeye getirilmesi talebinde bulundu.

Kabak’ın ev hapsi adli kontrolünün devam edilmesine karar verilerek dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için dava 2 Mart tarihi saat 13.40’a ertelendi.

İlk duruşmada mahkeme başkanı Kabak’ın serbest bırakılması ve tutuklanması yönündeki talepleri reddetmiş, Kabak’ın ev hapsinin devamına karar vermişti.

Ne olmuştu?

Küçükçekmece’de 11 yaşındaki E.C. sokakta oynadığı sırada Volkan Kabak isimli şahıs tarafından zorla dükkana götürülerek istismar edilmişti. Kadınlar, Volkan Kabak’ın tutuklanması talebiyle eylem yapmıştı. 2019 yılında başlayan ve sistematik olarak iki yıl boyunca devam eden cinsel taciz saldırısının zanlısı Volkan Kabak ise şikayete rağmen tutuklanmadı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur